Dwóch mężczyzn, za posiadanie środków odurzających, zatrzymali policjanci z pruszkowskiej patrolówki. 27 i 20-latek odpowiedzą za łamanie przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Uwagę policjantów na Alejach Jerozolimskich, zwróciła mazda, której kierujący używał świateł przeciwmgielnych.  Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. W trakcie legitymowania kierowcy, pasażer zaczął się nerwowo zachowywać, co wzbudziło podejrzenie mundurowych, że może on posiadać rzeczy zabronione. Kontrola osobista ujawniła  w kieszeni spodni papierowe „zawiniątko” z suszem roślinnym. 27-letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Zabezpieczony susz poddano badaniu testerem narkotykowym, który wskazał, że jest to marihuana.

Kolejny „amator” środków odurzających, wpadł dzisiejszej nocy również podczas kontroli pojazdu. Tym razem na Alei Niepodległości kontroli drogowej poddano skodę. 20 latek wezwany do dobrowolnego wydania zabronionych rzeczy, wyjął z bielizny woreczek foliowy z białą sproszkowaną substancją. W związku z podejrzeniem, że substancja to może być zabroniona ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, mężczyzna został zatrzymany. Wstępne badanie testerem wykazało, że zabezpieczony proszek to metamfetamina.

Postępowania nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Pruszkowie

Zatrzymani usłyszą zarzuty załamania przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: