Dzielnicowi z Raszyna zatrzymali 37-latka podejrzewanego o uszkodzenie mienia, groźby karalne oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek  dzielnicowi z komisariatu w Raszynie zatrzymali 37-latka, który podejrzewany był o zniszczenie mienia. Mężczyzna, po wyciągnięciu furtki z zawiasów, wtargnął na posesję pokrzywdzonego, a następnie za pomocą siekiery zniszczył bramę garażową. Nie zakończył na tym i zniszczył lusterko w samochodzie zaparkowanym w garażu, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Dzielnicowi po dokonanych ustaleniach zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po czynnościach został osadzony w policyjnym areszcie.

Dochodzeniowcy z Raszyna po zebraniu materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu cztery zarzuty za uszkodzenie mienia, groźby karalne oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Do sądu zostanie także skierowany wniosek za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Za przestępstwo uszkodzenia mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: