Kolarstwo naszą pasją

Niedzielne popołudnie w Gminie Żabia Wola będzie nietypową gratką dla wszystkich miłośników jednośladów. To tu odbędzie się kolejny etap tegorocznej edycji LOTTO Poland Bike Marathonu, największego kolarskiego cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich.

„Startuj z nami! Kolarstwo jest naszą pasją”– pod takim hasłem niezmiennie od 2009 roku organizatorzy zapraszają do wspólnej rywalizacji i zabawy. Co roku na uczestników czekają 3 trasy o zróżnicowanym stopniu trudności oraz miasteczko rowerowe dla najmłodszych. Tych atrakcji nie zabraknie również i w Ojrzanowie. Rywalizacja rozegra się na dystansach: MAX (46 km), MINI (27 km) i FAN (9 km). Swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat. To będzie piąty etap tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon.

Zawitamy na zachodnie Mazowsze i to zaledwie 35 km od Warszawy – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Szykujemy atrakcyjną trasę w otulinie aż trzech rezerwatów. Dodatkowym walorem jest malownicza lokalizacja Kolarskiego Miasteczka na terenie Pałacu w Ojrzanowie. Dlatego szczególnie zapraszamy tu całe rodziny z dziećmi. Do zobaczenia w gminie Żabia Wola!

W zawodach może wziąć udział maksymalnie 250 osób i na takie grupy startowe zostaną podzieleni zawodnicy. Zapisy prowadzone były przez stronę internetową, ale również i w weekend zapisać się będzie można w Biurze Zawodów, zlokalizowanym w Pałacu w Ojrzanowie przy ul. Tarczyńskiej 1 (czynne – sobota 17-19, niedziela od 8.30). Organizatorzy przypominają również o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa sanitarnego. Zawodnicy przed wejściem do strefy startowej, a także w sektorze startowym zobowiązani są do zakrywania ust i nosa. Komunikat spikera o możliwości odsłonięcia ust i nosa nastąpi bezpośrednio przed startem każdej grupy. Nie należy również gromadzić się przed wejściem do strefy startowej przed czasem, do której wstęp będą mieli jedynie zawodnicy i opiekunowie startujących w zawodach dzieci. Po przekroczeniu mety należy niezwłocznie opuścić strefę mety.

LOTTO Poland Bike Marathon w Żabiej Woli organizowany jest przy współpracy z Urzędem Gminy Żabia Wola, Pałacem w Ojrzanowie i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawuje Wójt Żabiej Woli.

PROGRAM ZAWODÓW
· godz. 10.00 – wyścig Mini Cross, sektory z podziałem na roczniki: I (2016-2018) oraz II (2014-2015)
· godz. 11.15 – wyścig FAN, sektory z podziałem na roczniki: I (2006-2007), II (2008-2009), III (2010-2011) oraz IV (2012-2013)
· godz. 12.30 – wyścig 1 – pierwsza grupa na dystansie MINI/MAX
· godz. 12.50 – wyścig 2 – druga grupa na dystansie MINI/MAX
· Kolejne wyścigi na dystansach MINI/MAX będą startowały co 20 minut.
· DEKORACJE
godz. 10.30 – dekoracja Mini Cross
godz. 13.00-13.30 – dekoracja dystansu FAN
godz. 15.00-16.00 – dekoracje dystansów MINI i MAX

Władze Żabiej Woli informują ponadto, że w związku z imprezą, mogą wystąpić czasowe utrudnienia na gminnych drogach:
Ojrzanów ulice: Kasztanowa, Tarczyńska, Suchodolska, Kresowa.
Ojrzanów Towarzystwo – ulica Działkowa.
Zaręby – ulice: Słowika, Bogatki, Skowronia, Sikorki, Zimorodka, Bażanta, Kuropatwy, Krzyżówki.
Pieńki Zarębskie – ul. Fiołkowa.
Lisówek – ul. Wiśniowa.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Kolarstwo naszą pasją


To może Cię zainteresować: