Policjanci kontra nielegalne wyścigi

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pruszkowskiej komendy, nie dopuścili do nielegalnych wyścigów na trasie S8 w rejonie Paszkowianki oraz na ul. Bryły w Pruszkowie. Skontrolowali ośmiu kierujących oraz ujawnili kilka wykroczeń.

W dniach 23-25 lipca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pruszkowskiej komendy prowadzili działania mające na celu nie dopuszczenie do nielegalnych wyścigów ulicznych. W rejonie ulicy Bryły w Pruszkowie i na tzw. „Paszkowiance” – trasa S8 pojawiły się załogi pruszkowskiej „drogówki”.

Funkcjonariusze podczas interwencji przeprowadzili osiem kontroli drogowych. Na czterech kierujących nałożono mandaty karne za przekroczenie prędkości, jeden kierujący stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. W związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów zatrzymali jeden dowód rejestracyjny. Ponadto ujawnili kierującego po spożyciu alkoholu.

Wczoraj prowadzone były również działania „Stop nietrzeźwym”, które zakończyły się zatrzymaniem czterech nietrzeźwy kierujących na terenie powiatu pruszkowskiego.

Działania policji to przede wszystkim działanie prewencyjne. Zachęcamy kierowców pragnących sprawdzać swoje sportowe umiejętności do korzystania z torów wyścigowych.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: