Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Mokotowscy kryminalni zatrzymali trzech podejrzanych o uprawę konopi w garażu na terenie powiatu grodziskiego. Funkcjonariusze nakryli całą trojkę podczas doglądania krzewów. W trakcie przeszukania obiektu oraz mieszkań zatrzymanych plantatorów policjanci ujawnili i zabezpieczyli 162 rośliny konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu, sprzęt i akcesoria do uprawiania roślin, około 800 gramów marihuany, 17 gramów kokainy, tabletki MDMA i pieniądze w kwocie ponad 15.000,00 zł. Cała trójka usłyszała zarzuty wytwarzania substancji psychotropowych oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi im kara do 10 lat więzienia. Sąd zastosował wobec nich areszt.

W ramach pracy operacyjnej policjanci ustalili, że 44-letni mieszkaniec gminy Żabia Wola wspólnie z 39-letnim znajomym z Warszawy oraz 31-letnim kolegą z terenu Pruszkowa prowadzą dużą uprawę zabronionych roślin, które przetwarzają na marihuanę.

Funkcjonariusze ustalili, że plantacja mieści się w garażu na terenie posesji należącej do ojca 44-latka w powiecie grodzieńskim. Wobec powyższego postanowili złożyć wizytę przedsiębiorcom.

Po krótkiej obserwacji dobrze oświetlonego terenu ruszyli do działania. Właściciele plantacji byli bardzo zaskoczeni odwiedzinami funkcjonariuszy. Chcąc zrezygnować ze spotkania, rzucili się do ucieczki. Gorączkowo próbowali opuścić miejsce swojej pracy. Kryminalni jednak udaremnili ich zamiary. Mężczyźni zostali obezwładnieni przy użyciu chwytów i kajdanek.

W trakcie przeszukania czterech pomieszczeń, funkcjonariusze odkryli profesjonalnie działająca uprawę. Zabezpieczyli 162 krzewy konopi indyjskich, w różnej fazie wzrostu, sprzęt i akcesoria służące do uprawy w postaci m.in. oświetlenia, wentylatorów i grzejników, 786 gramów marihuany, 17,6 grama kokainy, 33 sztuki MDMA. Marihuana przetworzona z uprawianych roślin była przygotowana do pakowania i wywiezienia.

Nielegalne rośliny, narkotyki sprzęt oraz pieniądze w kwocie ponad 15.000,00 zł trafiły do depozytu. Wspólnicy zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. W następnych dniach usłyszeli zarzuty prokuratorskie. Policjanci oraz żyrardowski prokurator złożyli wnioski o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych w postaci tymczasowych aresztów. Na tej podstawie miejscowy sąd rejonowy wydał postanowienia o ich aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Wszystkim podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich


To może Cię zainteresować: