Kolejny już rok wakacje mieszkańcom Żabiej Woli mijają pod znakiem świetnej zabawy i to niezależnie od wieku. To wszystko dzięki Sołeckiemu Graniu i Strefie Relaksu po raz kolejny organizowanym przez władze gminy.

Pomysł Sołeckiego Grania zrodził się w zeszłym roku. Wtedy zorganizowaliśmy to wydarzenie w kilku sołectwach. Okazało się, że mieszkańcy byli bardzo zadowoleni, natomiast nie wszyscy jeszcze wiedzieli, że tak świetnie potrafimy się bawić – mówił nam Wójt Piotr Rybka. – W tym roku z ogromnym entuzjazmem rozpoczęliśmy II sezon. To, co się dzieje, przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania. W żadnej innej gminie nie ma tak świetnie bawiących się mieszkańców, przyjaźnie nastawionych, chcących spędzić miło czas w dobrym towarzystwie, przy świetnej muzyce i tańcach.
Cykl koncertów rozpoczął zespół Bzzyk Band we Władysławowie. Tydzień później mieszkańcy Lisówka bawili się przy lekkiej swingującej muzyce Paki z Kercelaka. W kolejnych sołectwach zagrały też dla mieszkańców zespoły: FREE, The Neighbours, Ania Kysiak, Kapela z Targówka, Kapela z Mostówki i zespół Get Lucky.

Wiele atrakcji czekało też na mieszkańców przez całe wakacje w Strefie Relaksu zorganizowanej w parku wokół zabytkowego dworku Domu Kultury. Strefa ta powstała z pomysłu radnego powiatowego i Sekretarza Gminy Dariusza Dąbrowskiego, a działa już czwarty rok. W wolnym czasie zarówno młodsi jak i starsi mieszkańcy mogli tam zagrać w planszówki, szachy, bule, czy siatkówkę. W ramach zajęć poznać m.in. tajniki wykonywania ceramiki, czy zrobić pożyteczne przedmioty z rzeczy z recyklingu. Nie zabrakło też licznych pikników w tym Dnia Psa czy Pikniku z Pszczółką.

Jeszcze kilka lat temu trudno było znaleźć tak liczne ciekawe wydarzenia kulturalne w Żabiej Woli. Cieszy, że pomysły te podobają się mieszkańcom. Z zaciekawieniem czekamy na przyszłoroczne wakacje

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Roztańczona i zrelaksowana gmina


To może Cię zainteresować: