W minione wakacje w Żabiej Woli nie można było narzekać na nudę. W specjalnie przygotowanej Strefie Relaksu przez dwa miesiące odbywały się codziennie atrakcje dla mieszkańców w różnym wieku.

Strefa Relaksu znajduje się na terenie parku zlokalizowanego przy zabytkowym dworku, będącym siedzibą Domu Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej. Powstała ona dzięki staraniom Urzędu Gminy i z myślą o mieszkańcach, którzy niezależnie od wieku i sprawności fizycznej, mogli nietypowo spędzić wakacje. Pomysł ten od razu przyjęto z wielkim entuzjazmem, bo codziennie odbywały się tu liczne atrakcje. Przez cały lipiec i sierpień organizatorzy zapraszali dzieci do lat 3 na zabawy z animatorami, a nieco starsze mogły uczestniczyć w zajęciach wokalno-tanecznych. Nie zabrakło również propozycji dla osób dorosłych. W poniedziałki i środy do stołów zasiadali amatorzy brydża, a we wtorki i czwartki można było zrelaksować się na zajęciach kardio i jogi. W czwartki również odbywały się zajęcia teatralne dla seniorów. Dla gości przygotowano tu strefę wypoczynku, gdzie skorzystać można było z wypożyczalni gier i sprzętu sportowego, a relaks na powietrzu gwarantowały leżaki, hamaki i wiszące gniazda sprzyjające czytaniu książek wypożyczanych ze specjalnych skrzynek. Książki pochodzą ze zbiorów biblioteki oraz wymieniane były przez czytelników na zasadzie bookcrossingu. – Strefę Relaksu podzieliśmy głównie na strefy dla dzieci, które były zachwycone. Mieliśmy warsztaty taneczne, przygotowywaliśmy las w słoiku i makramy, domowe SPA i oczywiście co tygodniowy teatrzyk. Mieliśmy również zestaw gier i piłek. I przede wszystkim nasze biblioteczki, które zrobiły furorę. Na początku nikt nie wiedział, co to jest, ale z czasem mieszkańcy wypożyczali książki i odnosili na miejsce albo przynosili swoje zbiory. Było to bardzo ciekawe. To coś nowego w gminie – mówi Izabela Lewadnowska, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabiej Woli, która zapewniła, że drewniane biblioteczki po okresie zimowym powrócą na swoje miejsca.

Oprócz codziennych zajęć, odbywały się także inne otwarte wydarzenia. Gratką były warsztaty proekologiczne na temat segregacji odpadów, przygotowane przez pracowników Referatu Rozwoju i Gospodarki Urzędu Gminy oraz warsztaty na temat zdrowego stylu życia. Ważnym dniem dla mieszkańców był Wielki Dzień Pszczoły oraz wizyta ważnych gości. 17 sierpnia podczas Miasteczka Rodzina 500+ z mieszkańcami rozmawiali Premier Mateusz Morawiecki i Minister Rodziny Marlena Maląg. Kilka dni wcześniej przed zebranymi wystąpił również Poseł Zdzisław Sipiera, który opowiedział o możliwościach pozyskiwania funduszy w ramach programu Polski Ład. Nie zabrakło również wieczorów tanecznych, gdzie na scenie pod koniec lipca zagrał zespół Next Stage Band, a w ostatni weekend na pożegnanie lata zespół Free.

Przed nami ostatnie wydarzenie w ramach tegorocznej Strefy Relaksu – VI Bieg z Żabką, do którego Wójt Piotr Rybka zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 5 do 14 lat. Bieg składać się będzie z 7 wyścigów na dystansie od 200 m do 1000 m i przeprowadzony będzie na terenie parku otaczającego dworek. Przewidziano, że w wydarzeniu, które odbędzie się 2 października, weźmie udział 150 uczestników. Zapisy trwają do 27 września za pomocą Karty Zgłoszeniowej, którą należy dostarczyć bezpośrednio do Domu Kultury lub wysłać na adres: domkultury@dkzabiawola.pl. Dodatkowe informacje uzyskać można pod nr. tel.: 46 857 82 60.

Bezpłatne wydarzenia w ramach Strefy Relaksu organizowane będą także w przyszłym roku.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wakacje w strefie relaksu


To może Cię zainteresować: