Dzień dziecka to jedno z ulubionych świąt i tych małych, i tych dużych. W tym roku tym bardziej był to czas wyczekiwany, bo po długiej przerwie można było zorganizować wydarzenia na powietrzu w dużym gronie osób. O tym jak bardzo wszyscy stęsknili się za sobą i za takimi atrakcjami, można było zauważyć po dużej frekwencji na wydarzeniach, które już od piątku towarzyszyły nam w regionie. Jedno z nich zorganizował także Dom Kultury w Żabiej Woli, gdzie całe rodziny mogły skorzystać z licznie przygotowanych na ten dzień atrakcji.

W sobotę (26.05) wszyscy spragnieni spędzenia wolnego czasu pod chmurką zebrali się na placu za Domem Kultury. Choć nadal pod pewnymi zasadami bezpieczeństwa sanitarnego, mogli skorzystać z kilku stanowisk, przy których nie można było się nudzić – było malowanie buziek, animacje z najmłodszymi, warsztaty malarskie, robienie materiałowych laleczek i patchworku oraz jazda na kucykach ze stajni „Konik Dzieciom” z Grzmiącej, a dzielni strażacy z OSP Żelechów wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą pokazywali strażacki wóz i sprzęt oraz uczyli jak udzielać pierwszej pomocy. Można było także pomalować płot, który tak jak w ubiegłym roku wzbogacił się o kolorowe kwiaty. Choć na dmuchańce było jeszcze za wcześnie ze względu na reżim sanitarny, to nie mogło zabraknąć też waty cukrowej, popcornu, lodów i obwarzanków oraz słodkiego poczęstunku, którym dzieliła się sama dyrektor placówki – Aleksandra Liwińska.

Jednak głównym punktem imprezy był program artystyczny, gdzie dzieci i ich rodzice mogli aktywnie uczestniczyć w zabawie. Pierwsi na scenie wystąpili Radlanie, którzy pod okiem instruktorów Małgorzaty Włoczkowskiej i Agnieszki Pyry, pokazali ludowe tańce Beskidzkie Kołomajki. W klimacie pozostali także kolejni młodzi artyści – Wesołe Rzępoły, którzy wraz z Markiem Rejnowiczem zaprezentowali kilka ludowych, wesołych utworów – „Powitanie”, „Osa”, „U dzieweczek”, „U komarów” i „Wesele”. Nie zabrakło również przedstawienia dla dzieci w wykonaniu Teatru Malutki z Łodzi, którzy w autorskim spektaklu opowiedzieli przygody „Szewca Kopytko i Kaczora Kwaka”. Tanecznie za to zaprezentowali się goście ze Skuł, a mianowicie grupa Wiewiórek z zerówki szkoły podstawowej z programem przygotowanym pod okiem Anny Cebuli. Tanecznie, ale i z pokazem niesamowitych sztuczek, wystąpił także Cyrk Fiesta, który zaprosił zebranych do wspólnej zabawy, a po występie także do warsztatów ze sztuki cyrkowej. Na koniec na scenie pojawili się Kosmokwaki, którzy wystąpili z dobrze znanymi każdemu dziecku utworami. Całej imprezie towarzyszyły również dwie wystawy – patchworkowe „Kwiaty” pod kuratelą Grażyny Rutkowskiej oraz rysunków uczestników zajęć prowadzonych w placówce przez Aleksandrę Wątrobę.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Święto Dzieci w Żabiej Woli


To może Cię zainteresować: