Strzelecki Dzień Dziecka

fot. Gentleman Gun Club

Klub Strzelecki Gentleman Gun Club w Kozerkach po raz kolejny zaprosił całe rodziny do wspólnego spędzenia wolnego czasu. Z okazji dnia dziecka na strzelnicy każdy mógł spróbować swoich sił i przekonać się, czy strzelectwo sportowe może stać się jego nowym hobby.

Nie od dziś wiadomo, że sport łączy pokolenia. I w dniu dziecka na strzelnicy w Kozerkach byliśmy tego świadkiem, bo pod opieką dorosłych swoich sił próbowali również najmłodsi. Jak przekonują instruktorzy, jak w każdym innym sporcie, strzelectwo sportowe niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim przyczynia się do rozwoju umiejętności, które w przyszłości stać się mogą wyjątkową pasją. - Dziś mamy dzień otwarty z okazji dnia dziecka i zapisani są najmłodsi uczestnicy, którzy próbują swoich sił w strzelectwie sportowym. Chcąc uspokoić rodziców, najmłodszy strzelec, którego miałem przyjemność prowadzić, miał 6 lat. Strzelał z broni sportowej o kalibrze 22lr., która nie generuje praktycznie żadnego odrzutu i hałasu. To pokazuje, że już od dziecka można przyzwyczajać do broni, do bezpiecznego obchodzenia się i szacunku, po to, aby w dorosłym życiu rozwijać swoje umiejętności strzeleckie – podkreśla Prezes Klubu Strzeleckiego Gentleman Gun Club, Arkadiusz Mazurkiewicz-Kulka. Satysfakcja jest tym większa, że podczas wydarzenia oprócz dobrej zabawy w gronie bliskich, jako trofeum można było zabrać ze sobą łuski po amunicji i osobiście przedziurawione tarcze.

Na tym promocja strzelectwa sportowego na ziemi grodziskiej się nie kończy. - Od niedawna jesteśmy posiadaczami licencji Związku Strzelectwa Sportowego, więc na strzelnicy będziemy rozwijać wszystkie dyscypliny strzeleckie, zarówno te związane z klasycznym strzelectwem sportowym, jak i dynamicznym. Jest to jasny sygnał, że na terenie Gminy Grodzisk Mazowiecki pojawia się również ważny klub sportowy z dyscypliny, która jest mało znana. Będziemy ją rozwijali i głośno o niej mówili – dodaje nasz rozmówca. - Oczywiście chętnych, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności strzeleckie, zapoznać się z bronią i rodzajami dyscyplin sportowych, zapraszamy do naszego Klubu. Na terenie Gminy już niedługo będzie o nas głośno, bo oprócz wielu świetnych klubów tenisa stołowego, koszykówki czy piłki nożnej, mamy również klub strzelecki, który już teraz jest pozytywnie odbierany w środowisku sportowym, a wiem, że ten odbiór będzie jeszcze lepszy w przyszłości.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: