W sobotę 10 grudnia Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki zdobył historyczny tytuł Wicemistrza Polski 2022 w ramach, organizowanego po raz pierwszy w historii, turnieju drużynowego Lotto SUPERLIGA. W finale drużyna z Grodziska spotkała się z BKT Advantage Bielsko Biała, która po zaciekłej i pełnej niespodziewanych zwrotów akcji walce wygrała tytuł Mistrza Polski 2022.

Rozgrywki LOTTO SUPERLIGA organizowane były pierwszy raz w historii, ale już teraz zapowiedziano kontynuacje turnieju na kolejne lata. W przeciwieństwie do pozostałych turniejów, gdzie tytuły zdobywają poszczególni tenisiści lub pary deblowe, tutaj tytuły i medale przyznawane zostały klubom. Do walki o tytuł Drużynowego Mistrza Polski w fazie zasadniczej wystartowało łącznie 8 klubów. Z czego 4 kluby awansowy do Final4, który odbył się 8-10 grudnia w Zielonej Górze.

W sobotnim finale premierowej edycji rozgrywek LOTTO Super LIGA 2022 rywalizowały dwie drużyny, które w sezonie zasadniczym zajęły pierwsze dwa miejsca, a następnie - już w Final4 - wygrały swoje mecze półfinałowe: CKT Grodzisk Mazowiecki oraz BKT Advantage Bielsko Biała.
Spotkanie finałowe obejmowało dwa mecze singlowe kobiet, dwa mecze singlowe mężczyzn oraz mecz deblowy pań i mecz deblowy panów.
Rozgrywki rozpęczały się od meczy singlowych Pań, w których to każdy klub zdobył po jednym punkcie. Dalma Galfi (HUN 84 WTA)  reprezentująca CKT Grodzisk Mazowiecki pokonała Katarzynę Kawę ( 248 WTA) z BKT Advantage wynikiem  7/5 0/6 [10/8]. Z kolei w drugim meczu to BKT Advantage reprezentowane przez Petrę Martic (CRO 39 WTA) było górą. Pokonując Czeszkę Terezę Martincovą (CZE 73 WTA) w dwóch setach 4/6 1/6

Prawdziwe zaskoczenie i nieoczekiwane niespodzianki przyniosły natomiast single Panów. Oba mecze zostały zakończone kreczem czyli poddaniem meczu. W pierwszym meczu krecz niespodziewanie zgłosił Fin Emil Ruusuvuori (FIN 40 ATP) oddając zwycięstwo grającemu znakomicie Kacprowi Żukowi z CKT Grodzisk Maz (247 ATP). W drugim meczu singlowym mecz przedwcześnie zakończył z kolei Maks Kaśnikowski z CKT doznając kontuzji stawu skokowego. Tym samym po rozgrywkach singlowych wynik dla obu drużyn był 2 do 2 i to mecze deblowe miały wyłonić Drużynowego Mistrza Polski 2022 LOTTO SUPERLIGA.

W grze podwójnej Pań w barwach grodziskiego zespołu zagrały Tereza Martincova (CZE 83 WTA) oraz Dalma Galfi (HUN 84 WTA). Team z Bielska reprezentowały Linda Noskova (CZE 196 WTA) oraz Petra Martic (CRO 176 WTA). W przekroju całego meczu odrobinę lepiej zagrały Panie z BKT, wygrywając 7/5 7/6(4).

Przy wyniku 3/2 dla BKT Advantage do walki o trzeci punkt na kort wyszli Jan Zieliński (PL 34 ATP) oraz Łukasz Kubot (PL 250 ATP). Po drugiej stronie siatki Jiri Lehecka (CZE 91 ATP S) oraz Tomas Machac (CZE 98 ATP S). Pierwszy set Kubot i Zieliński wygrali 6/3 dając tym samym nadzieję na wyrównanie rezultatu finału do 3/3, w drugim secie tenisiści z BKT Advantage zaczęli jednak grać coraz lepiej i ostatecznie wygrali ten mecz 3/6 6/3 [10/6]

„Mecz finałowy obfitował w prawdziwe sportowe emocje, zwroty akcji i co najważniejsze grę na wysokim poziomie, czyli wszystko czego można oczekiwać od finału. Obie drużyny zagrały świetnie. Gratulujemy zwycięstwa BKT Advantage. Gratuluję i dziękuję za znakomitą gry naszym tenisistom. Jesteśmy bardzo dumni ze srebra i tytułu Wicemistrza Polski 2022 dla CKT Grodzisk Mazowiecki. A po złoto przyjdziemy za rok” – komentuje dyrektor sportowy Krzysztof Puna.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki Drużynowym Wicemistrzem Polski!


To może Cię zainteresować: