W wakacje na kortach tenisowych w Kozerkach odbył się Memoriał Pary Prezydenckiej Marii I Lecha Kaczyńskich – Polish Open. Od samego początku słyszeliśmy o wielu kontrowersjach wokół tego turnieju. Jedną z nich był brak odbioru obiektu, co potwierdził pod koniec listopada nadzór budowlany. Inwestorowi wymierzono karę w wysokości 45 tyś. zł.

Turniej zorganizowany został z wielką pompą. Startowali w nim czołowi polscy zawodnicy. Na wydarzenie zapraszał Minister Sportu – Kamil Bortniczuk, a patronatem objął Prezydent Andrzej Duda.

Tuż po turnieju w mediach słychać było o coraz większych kontrowersjach wokół turnieju. Ogólnopolskie media pisały o oszukanych wykonawcach obiektu, pojawiły się też doniesienia o skandalach obyczajowych i napastowaniu seksualnym pracowników przez byłego prezesa PZT. Po doniesieniach medialnych kwestiami odbioru zainteresował się Nadzór Budowlany, który 29 listopada wydał postanowienie, w którym ze względu na przystąpienie do użytkowania bez wymaganego pozwolenia na użytkowanie obiektu, wymierzono inwestorowi obiektu – fundacji De Arte Athletica karę w wysokości 45 tyś. zł.

Z jednaj strony, kara wydaje się astronomiczna. Warto jednak pamiętać, że nagrody w turnieju ITF kobiet wynosiły… 100 tyś. dolarów.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: