Pod koniec stycznia w Zespole Szkół im. Fridtjofa Nansena w Piastowie odbyło się oficjalne otwarcie wirtualnej strzelnicy typu „POJEDYNEK”. Strzelnica została ulokowana w jednej ze szkolnych sal gimnastycznych. Będzie udostępniona dla uczniów szkół średnich oraz mieszkańców.

Zarząd Powiatu Pruszkowskiego, wychodząc naprzeciw potrzebom kształtowania umiejętności i postaw strzeleckich zdecydował o powstaniu wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół im. Fridtjofa Nansena w Piastowie. Jest to kompletny, multimedialny, przenośny, strzelecki system, działający w wirtualnej rzeczywistości, opracowany na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych. Mogą z niej korzystać osoby powyżej 15 roku życia.

Strzelnica uczy bezpiecznego posługiwania się bronią, obsługi manualnej, zmysłu obserwacji, refleksu oraz celności, a także wykonywania zadań zespołowo. Umożliwia trening indywidualny i grupowy. Szkolenia są wydajne oraz wszechstronne, oparte o różnorodne scenariusze na bazie wirtualnej przestrzeni 3D. Obiekt pozwala także na organizowanie zawodów i rozgrywek strzeleckich z wykorzystaniem różnych rodzajów broni, co uczy pracy zespołowej i zdrowej, odpowiedzialnej rywalizacji.

Strzelnica została ulokowana w jednej ze szkolnych sal gimnastycznych. Będzie udostępniona dla uczniów szkół średnich oraz mieszkańców. Zajęcia poprowadzą instruktorzy zarówno z Zespołu Szkół im. Fridtjofa Nansena, jak i z Zespołu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Pruszkowie. Treningi dla mieszkańców powiatu pruszkowskiego będą odbywały się również w weekendy i na pewno okażą się pasjonującym i rozwijającym sposobem spędzania czasu.

Zadanie zostało dofinansowane* z Ministerstwa Obrony Narodowej, kwotą w wysokości 120 tys. zł. Wartość całego zadania wynosi 150 tys. zł.

W wydarzeniu udział wzięli m.in: Mariusz Błaszczak Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Obrony Narodowej, Zdzisław Sipiera Poseł na Sejm RP, Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski, Członkowie Zarządu Powiatu Pruszkowskiego: Agnieszka Kuźmińska i Wojciech Herner, Artur Świercz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pruszkowskiego, Radni Powiatu Pruszkowskiego: Magdalena Beyer, Ewa Borodzicz, Przemysław Sieciński, Grzegorz Szuplewski Burmistrz Miasta Piastowa, Jarosław Stolarski Dyrektor, kadra pedagogiczna i uczniowie z Zespołu Szkół im. Fridtjofa Nansena w Piastowie oraz lokalne władze samorządowe i dyrektorzy szkół z terenu powiatu pruszkowskiego.


* Konkurs ofert Ministerstwa Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie 2022” na dofinansowanie zadań związanych z utworzeniem przez jednostki samorządu terytorialnego wirtualnych strzelnic wraz z wyposażeniem.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wirtualna strzelnica w Piastowie


To może Cię zainteresować: