W niedzielę 6 grudnia br, na Strzelnicy WKM w Kozerkach pod Grodziskiem, rozegrane zostały Mikołajkowe Zawody Strzeleckie.

Strzelnica w Kozerkach działa od niedawna, przy ul. Wenus. Prowadzona jest przez Fundację Wszystkie Kolory Munduru, która zgodnie ze statutem wspiera sport, w tym strzelectwo sportowe i rekreację. – Celem naszej fundacji jest też wsparcie służb mundurowych poprzez organizację kursów i szkoleń dotyczące zagadnień służby takich jak szkolenie posługiwania się bronią, czy szkolenia paramedyczne – mówił Grzegorz Kosiński Prezes fundacji – Dochód z prowadzonej strzelnicy przeznaczony zostanie właśnie na ten cel.

Fundacja przygotowując strzelnicę chciała zorganizować miejsce inne niż wszystkie tego typu obiekty. – Chcemy zerwać z wizerunkiem strzelnicy sportowej jako zimnego i nieprzyjaznego obiektu – mówił Grzegorz Kosiński. Tory strzeleckie to tylko część obiektu z dużym salonem, kominkiem, stołem bilardowym oraz dartami. Obiekt ten może w najbliższym czasie stać się bardzo ciekawym miejscem spotkań towarzyskich i biznesowych.

Na terenie strzelnicy prężnie działa klub strzelecki – organizator zawodów Mikołajkowych.  – Były to pierwsze zawody promujące strzelnicę – mówił Arkadiusz Mazurkiewicz-Kulka, Prezes klubu - Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem również wśród osób nieposiadających pozwolenia na broń. – dodał.

Zmagania rozgrywane były w 5 konkurencjach. W klasyfikacji generalnej zwyciężyli:
1. miejsce - Andrzej Idzikowski
2. miejsce - Daniel Walkowiak
3. miejsce - Paweł Grasza

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkich chcących poznać to nowe miejsce zapraszamy już 20 grudnia br. na Zawody Bożonarodzeniowe.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Strzelać każdy może


To może Cię zainteresować: