Za nami ll edycja Pucharu Przechodniego Żołnierzy Wyklętych. Po raz kolejni pasjonaci strzelectwa uczcili pamięć o bohaterach.

Temat upamiętniania Żołnierzy Wyklętych stał się niezwykle ważny w kraju nad Wisłą. Przez wiele lat owiani złą sławą bohaterowie, doczekali się należnego im hołdu. Stanowiący trzon polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, przez 49 lat przeciwstawiali się okupacji i walczyli o wolność Polski i swoich rodaków, za co zapłacili wysoką cenę.

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych można uczcić na wiele sposobów  – czy to poprzez organizację marszu, złożenie kwiatów na grobach poległych i uczestnictwo w Mszy Świętej, organizując wystawy czy pogadanki w szkołach. Można to zrobić również na sportowo, o czym przekonujemy się co roku, gdy na terenie kraju organizowane są biegi pamięci. Na sportowo Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uczczony został także w powiecie grodziskim. Na strzelnicy Gentleman Gun Club odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Żołnierzy Wyklętych. Po raz drugi zawodnicy zmierzyli się w konkurencjach, w których do wygrania były puchary i atrakcyjne nagrody. Walka była również o tę najwyższą stawkę, czyli przechodni puchar, który zdobyty trzy razy z rzędu przechodzi na własność zwycięzcy. Na to szansę ma Andrzej Idzikowski, reprezentujący Garand Team, który okazał się niepokonany w klasyfikacji generalnej i po raz drugi stanął na pierwszym miejscu na podium. Kolejne miejsca przypadły Pawłowi Skruczajowi oraz Jarosławowi Cedrowskiemu.

- Cieszymy się z frekwencji oraz z tego, że po raz kolejny nasza sala kominkowa spełniła swoje zadanie – podsumowali spotkanie organizatorzy.

Takie zawody pokazują, że ten sport staje się coraz popularniejszy, a jego uczestnicy przy tym udoskonalają umiejętności i integrują się przy wspólnej zabawie. Nie stronią również od popularyzacji wiedzy i upamiętniania ważnych dla naszego kraju rocznic.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Puchar został w rękach mistrza


To może Cię zainteresować: