24 października w samo południe w Gentelman Gun Club zjawili się rewolwerowcy wyjęci wprost z najlepszego westernu. Tego dnia odbywały się bowiem zawody strzeleckie o Kapelusz Lucky Luke’a, połączone z Rewolwer Day Show.

Na strzelnicy w Kozerkach po raz kolejny spotkali się wielcy pasjonaci strzelectwa. Tym razem jednak na uczestników czekało wiele nowości prosto z Dzikiego Zachodu. Przede wszystkim otwarte zawody rewolwerowe odbyły się w 4 konkurencjach: trzech rewolwerowych i jednej karabinowej. Mogli w nich uczestniczyć wszyscy strzelcy, którzy posiadają indywidualne pozwolenie na broń palną oraz wpisujący się w westernowy charakter imprezy, podczas której wymagane były specjalne przebrania. – Warunkiem uczestnictwa, oprócz samego startu w zawodach, było posiadanie minimum trzech elementów stroju kowbojskiego, ponieważ jak rewolwery, to i Dziki Zachód. Do wygrania był pistolet TT kalibru 7,62x25 mm, ufundowany przez Prezesa Klubu Gentelman Gun Club. Była bardzo fajna atmosfera, strzelcy popisywali się swoimi umiejętnościami i sam poziom zawodów był bardzo wysoki – mówi Arkadiusz Mazurkiewicz-Kulka.

Ostatecznie najlepszymi okazali się kolejno: Michał Kacprzak, Marek Mróz i Robert Listkowski. Wyróżnienie za najlepiej dobrany strój otrzymała natomiast Katarzyna Wasiak. Dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe wręczył Prezes Klubu Strzeleckiego Gentleman Gun Club. To jednak nie koniec, bo tego dnia na gości czekała również niespodzianka w postaci wystawy około 50 modeli rewolwerów oraz kabur i dodatków do broni wykonanych ze skóry.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: W klimacie westernu


To może Cię zainteresować: