Świąteczno-Noworoczne Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Prezesa Fundacji Wszystkie Kolory Munduru – tak miłośnicy broni z powiatu grodziskiego i okolic żegnali rok 2020. Ostatnie zawody strzeleckie odbyły się 20 grudnia na Strzelnicy WKM w Kozerkach.

Rywalizacja przebiegła w sportowej i miłej atmosferze – tak podsumowują organizatorzy drugie po mikołajkowych, zawody na strzelnicy, w których wzięło udział 18 zawodników. Było to spotkanie otwarte, czyli nie tylko dla tych, którzy mają pozwolenie na broń i patent strzelecki, ale także dla amatorów, którzy zaczynają swoją przygodę z tym sportem pod okiem wyszkolonych instruktorów. Wszyscy oni zmierzyli się w 7 konkurencjach – pistolet bocznego zapłonu – Psp-10 i Psp-20, pistolet centralnego zapłonu – Pcz-10 i Pcz-20, pistolet centralnego zapłonu dynamiczny, karabin centralnego zapłonu – kcz-10 oraz strzelba praktyczna. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy i medale. Ci zaś, którzy zdobyli najwięcej punktów w kwalifikacji generalnej – również puchary i nagrody rzeczowe. I tak, I miejsce wywalczył Czesław Bastek, a kolejno na podium znaleźli się również Paweł Skruczaj i Tomasz Pietrzak.

Choć strzelnica działa od niedawna, jej organizatorzy już planują kolejne kroki. Chcą, aby to miejsce stało się miejscem przyjaznym dla wszystkich, miejscem spotkań towarzyskich i biznesowych.

– Zamierzamy stworzyć takie miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Czekamy na przyjazd stołu bilardowego, do brydża i pokera oraz dartów. Będzie można sobie miło spędzić czas na naszym obiekcie, nie tylko stojąc na osi i strzelając, ale także w sali kominkowej będzie można realizować swoje inne hobby. Stwarzamy takie miejsce, żeby strzelnica nie kojarzyła się tylko z czymś militarnym, ale też ze sportem i rekreacją – mówi prezes klubu Gentleman Gun Club, Arkadiusz Mazurkiewicz-Kulka. Zapowiada również, że zawody strzeleckie w Kozerkach będą odbywać się cyklicznie. Pierwsze zorganizowane zostaną już w styczniu, kiedy planowane jest wielkie otwarcie strzelnicy. Póki co, na obiekcie zorganizowany zostanie kurs prowadzącego strzelanie według standardów Ligii Obrony Kraju.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: