Gmina Grodzisk Mazowiecki pozyskała dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych do Szkoły Podstawowej w Książenicach. Fundusze przyznano w ramach Rządowego Programu Radosna Szkoła 2013. Będzie to kwota 12 tys zł.

Najnowocześniejsza Szkoła Podstawowa na terenie gminy zostanie wyposażona w nowe pomoce szkolne dla klas I-III. Wszystko za sprawą Rządowego Programu Radosna Szkoła, wspierającego placówki oświatowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych. Każda szkoła może skorzystać z tego dofinansowania tylko raz.

Będzie to kolejna inwestycja zaplanowana na ten rok w placówce w Książenicach, dzięki któremu szkoła zostanie doposażona.

Placówka powstała w bardzo krótkim czasie i została oddana do użytku jesienią ubiegłego roku. Szkoła wykorzystuje najnowsze rozwiązania architektoniczne, dzięki którym dostosowana jest do potrzeb dzieci w różnym wieku. Chodzi głównie o kolorystyczne podzielenie szkoły na części dla różnych grup wiekowych oraz zaprojektowanie tzw. sal specjalistycznych z przeznaczeniem np. na salę baletową czy salę multimedialną. Architekci postawili na estetykę i bezpieczeństwo choćby z powodu zaprojektowania ogrodów na dachu, wkomponowania licznych świetlików, usytuowania czytelni na antresoli czy zastosowania wielu niezależnych wyjść ewakuacyjnych. Szkoła może przyjąć 450 cioro dzieci.

Polub nas na Facebook