W ostatnią sobotę spod pomnika Chełmońskiego na gordziskim deptaku ruszył pierwszy korowód historyczny "Od grodziska do Grodziska." W przemarszu udział wzięło ponad 300 osób.

Korowód prowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta, za którą w pierwszym rzędzie w historycznych strojach podążali: przewodnicząca Rady Miejskiej Joanna Wróblewska oraz Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński. Na czele korowodu szedł również Starosta Powiatu Grodziskiego Marek Wieżbicki, a za nim młodzież z grodziskich szkół oraz mieszkańcy zaprzyjaźnionych miast partnerskich z Litwy, Czarnogóry i Austrii.

Deptakiem, a następnie ulicami Spółdzielczą i 1 Maja barwny i roztańczony korowód dotarł do Parku Skarbków. Tam w atmosferze rodzinego pikniku miała miejsce prezentacja uczestników korowodu oraz znaczenia ich strojów. Uczniowie swoimi strojami prezentowali wszystkie epoki od czasów rzymskich do współczesnych. Podczas prezentacji wspominali także o ważnych wydarzeniach z życia miasta.

Korowód był wydarzeniem, które przyciągnęło uwagę wielu mieszkańców. Miejmy nadzieję, że dzięki niemu wielu w atmosferze zabawy poznało także historię Grodziska.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Korowód historyczny "Od Grodziska do Grodziska"