Festyn w parafii Matki Bożej Bolesnej jest organizowany od 15 lat, kolejny rok w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku odbywał się w dniu święta patronki parafii – Matki Bożej Bolesnej, obchodzonego 15 września. Jak co roku, zaczął się bezpośrednio po sumie odpustowej.

Uroczystą sumę odpustową, którą uświetnił śpiewem chór Lacrimosa pod dyrekcją siostry Genowefy Bakalarz oraz dwie solistki: Aleksandra Boniecka i Elżbieta Siwek, odprawił i homilię wygłosił ksiądz Piotr Wierzbicki z Seminarium Duchownego w Warszawie.  

Festyn, jak co roku, odbył się na terenie Zgromadzenia Sług Jezusa i zgromadził wielu mieszkańców, nie tylko z tej parafii. Jego program był bardzo bogaty i poza tradycyjnymi pozycjami takimi jak : grochówka dla wszystkich, którą serwowano z kuchni polowej mieszkańca Błonia, konkurs na najsmaczniejsze ciasto, loteria fantowa, grill, kawiarenka, warsztaty plastyczne i kącik malucha przygotowany przez Publiczne Przedszkole Nr 1 - w programie pojawiło się kilka nowych atrakcji.

Wszyscy z zainteresowaniem słuchali koncertu Milanowskiej Orkiestry Dętej im. Feliksa Dzierżanowskiego oraz fragmentów książki Wojciecha Olejnika „W ogrodzie wdzięczności”, które czytał Dariusz Biernacki. Festyn był okazją do promocji książki zawierającej zbiór artykułów, które na przestrzeni lat ukazały się w parafialnej  gazetce „Być bliżej”. Jak przyznał autor książki w wywiadzie, który prowadziła z nim Iwona Dornarowicz, niektóre artykuły mają trochę zmienioną treść. Odpowiadając na jedno z pytań pani Iwony, Wojciech Olejnik dał wzruszające świadectwo wiary.

Największym powodzeniem dzieci i dorosłych widzów, podobnie jak w roku ubiegłym, cieszyło się przedstawienie przygotowane przez Amatorski Teatr Rodziców, w którym gościnnie wystąpiło dwóch wikariuszy parafii. W tym roku było to przedstawienie pt. „Księżniczka na ziarnku grochu, czyli poszukiwanie prawdy”. Widzowie nagrodzili artystów gromkimi brawami, prowokując do zaśpiewania dwóch piosenek na bis.

Następnie usłyszeliśmy kilka piosenek wykonanych przez uczestników zajęć wokalnych prowadzonych przez Dariusza Biernackiego: Patrycję Pruszyńską, Karinę Fedorec, Dominikę Kamińską, Lidię Zadykowicz, Martę Bladoszewską, Łukasza Bladoszewskiego, Mikołaja Włodarczyka, Justynę Kiliańską oraz duet rodzeństwa Bladoszewskich. Zaśpiewał również sam maestro. Koncert zdolnych wokalistów rozpoczęła piosenka „Truskawki w Milanówku”, a zakończyło zbiorowe wykonanie piosenki „Pamiętajcie o ogrodach”, która, jak powiedział Dariusz Biernacki, miała być zaśpiewana na odwołanej Uroczystej Sesji Rady Miasta.

Po koncercie odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego i konkursu na najsmaczniejsze ciasto.  

Po chwilowej przerwie podziwialiśmy uczniów Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 5 z ul. Herberta (popularny Fiderek), w przedstawieniu „Wszystko w jednym”, reżyserowanym przez Iwonę Dornarowicz. Dynamiczne przedstawienie pokazało, jak bardzo utalentowani aktorsko uczniowie „trafili” do Fiderka.  Ukazało również, do czego prowadzi konflikt – do upadku, bo tak wyglądała ostatnia scena przedstawienia. Skonfliktowani upadli na deski sceny. Widzowie mieli jednoznaczne skojarzenia.

W Festynie (na początku)  uczestniczył Burmistrz Piotr Remiszewski. Obecny był również proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej – ksiądz Jan Mężyński.

Odpowiedzialność za organizacyjną stronę Festynu spoczywała na barkach radnego Waldemara Parola. Dochód z Festynu trafi do podopiecznych CARITASU. 

Wyrazy uznania i podziwu należą się wszystkim, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tym niezwykłym przedsięwzięciu, dającym wiele radości i pokazującym, że tu, na południu Milanówka, powstaje prawdziwa wspólnota.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Festyn w parafii Matki Bożej Bolesnej w Milanówku


To może Cię zainteresować: