24 marca br., spółka CPK zorganizowała kolejne spotkanie online dla mieszkańców Baranowa, Teresina i Wiskitek. Zaproszony rzeczoznawca majątkowy oraz eksperci spółki opowiedzieli m.in. o zasadach wyceny nieruchomości oraz o tym, jakie czynniki są brane pod uwagę przy określaniu ich wartości. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością – w webinarze wzięło udział prawie 200 osób.

Warunki nabywania nieruchomości pod Port Solidarność to jeden z najważniejszych tematów dla społeczności gmin Baranów, Teresin i Wiskitki. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom i oczekiwaniom spółka CPK zorganizowała kolejne tematyczne spotkanie online, tym razem dotyczące właśnie kwestii związanych z pozyskiwaniem nieruchomości. Dzięki temu każdy zainteresowany mógł wysłuchać ekspertów spółki oraz zadać pytania. Webinar ponownie cieszył się dużym zainteresowaniem – uczestniczyło w nim około 200 osób, które zadały ponad 200 pytań. Na wiele z nich mieszkańcy uzyskali odpowiedzi już wczoraj, a na pozostałe – które nie znalazły odpowiedzi ze względu na ograniczenia czasowe – pracownicy CPK odpowiedzą mailowo i listownie. Pełny zapis spotkania spółka CPK również dostarczy mieszkańcom terenu inwestycji.

Forma spotkań online sprzyja przekazywaniu merytorycznych informacji i wyczerpującym odpowiedziom na pytania. Cieszę się, że mieszkańcy i tym razem chętnie skorzystali możliwości uczestnictwa. Mam nadzieję, że dzięki takim wydarzeniom jesteśmy w stanie wyjaśnić m.in. dlaczego niemożliwym jest podanie jednej, uniwersalnej stawki za metr kwadratowy ziemi, dlaczego wartość każdej nieruchomości jest określana indywidualnie na podstawie operatu szacunkowego oraz czym ten operat jest i jak się go sporządza. Tym razem w spotkaniu wziął udział również gość zewnętrzny –  niezależny rzeczoznawca majątkowy. Liczę na to, że to pozwoliło mieszkańcom przybliżyć charakter pracy w tym zawodzie zaufania publicznego, narzędzia jakimi się posługuje oraz przepisy i ścisłe standardy jakim podlega – np. kierowanie się zawsze zasadą bezstronności w wycenie nieruchomości – mówi Katarzyna Dobrońska, dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem Inwestycji w spółce CPK.

Spółka CPK niezmiennie zaprasza do przystąpienia do Programu Dobrowolnych Nabyć (PDN), który ma jeden podstawowy cel: na możliwie wczesnym etapie pozyskać nieruchomości na potrzeby inwestycji drogą dobrowolnych transakcji sprzedaży lub wymiany. Dotychczas do udziału w Programie zgłosiło się prawie 300 osób i każdego miesiąca zawierane są kolejne transakcje.

Przystąpienie do Programu pozwala skorzystać z wielu ułatwień i udogodnień. Są wśród nich m.in.: kompleksowa organizacja przeprowadzki, bezpłatny i dopasowany do potrzeb właściciela proces notarialny (spółka jest w stanie zapewnić specjalistyczną pomoc np. w przypadku konieczności uregulowania stanu prawnego gruntu) oraz wspominana wcześniej, możliwość użytkowania nieruchomości po dokonaniu transakcji sprzedaży - do momentu rozpoczęcia prac budowalnych na danym terenie.

Więcej informacji dotyczących Programu Dobrowolnych Nabyć można uzyskać za pośrednictwem infolinii: +48 539 188 404 – od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00. Dodatkowo mieszkańcy mogą zadawać pytania lub umawiać się na spotkania pisząc na adres: pdn@cpk.pl.

Spółka CPK od początku stawia na intensywny dialog ze społecznością lokalną. Dzisiejsze wydarzenie to kolejne spotkanie w formule online skierowane do mieszkańców gmin Baranów, Teresin i Wiskitki – pierwsze odbyło się 27 stycznia tego roku, a jego głównym tematem był preferowany teren lotniska. Planowane są kolejne, o których spółka będzie na bieżąco informować mieszkańców bezpośrednio i za pomocą władz samorządów.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: