Jest projekt układu CPK! Czy tak będzie wyglądać przyszłe lotnisko?

fot. CPK

45 mln pasażerów rocznie, dwie drogi startowe i stacja kolejowa, z której przechodzimy prosto do terminala pasażerskiego. Wczoraj, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach spółka, odpowiedzialna za budowę Port Lotniczy Solidarność, przedstawiła wstępny układ elementów infrastruktury części lotniskowej Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Wczoraj przedstawiony został wstępny układ elementów infrastruktury Portu Lotniczego im. Solidarność, tak zwana Definicja Portu Lotniczego. W ramach pierwszego etapu zaplanowano dwie równoległe drogi startowe, z możliwością rozbudowy do czterech w kolejnych etapach. Projekt prezentuje też układ dróg kołowania, płyt postojowych, infrastruktury lotniskowej, terminali - pasażerskich, cargo i general aviation. Przewiduje też stację kolejową zintegrowaną z terminalem. Port lotniczy w pierwszym etapie ma umożliwić obsługę do 45 mln pasażerów rocznie.

Projekt będzie rozwijany w zależności od rozpoczętych w połowie kwietnia konsultacji z partnerami biznesowymi. Jeszcze w tym roku spółka odpowiedzialna za budowę CPK ma wybrać doradcę strategiczno-technicznego i zleci masterplan, który ma zawierać między innymi prognozy ruchu lotniczego, wstępny plan infrastruktury, etapowanie budowy i model biznesowy lotniska.

Do pobrania: Definicja Portu Lotniczego

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: