Od lutego ubiegłego roku brwinowskie targowisko miejskie poddawane jest modernizacji. Handel odbywał się dotychczas na tymczasowym placu przy ulicy Grodziskiej.

Dotychczas udało się przebudować dużą części placu od strony ulicy Armii Krajowej. Konieczne było wykonanie kompletnego uzbrojenia terenu w wodociąg, sieć energetyczną, kanalizację sanitarną i system odprowadzania wody opadowej. Wykonane zostało również oświetlenie oraz system monitoringu, który zapewni większe bezpieczeństwo tego terenu.

Cały dotychczas wykonany plac pokryty jest kostką brukową. Pawilony handlowe, do których doprowadzone zostały już wszystkie media, wyglądają bardzo estetycznie. Bardzo efektownie prezentują się również zadaszone wiaty, przeznaczone do handlu czasowego. W jednolitej dla całego targowiska estetyce wykonane zostały również toalety oraz biuro administracji targowiska. Koszt dotychczas wykonanych prac wyniósł 2 434 200 zł.

Niedawno rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie końcowego etapu prac modernizacyjnych. Wykonawcą będzie firma MKL-BUD, która do końca czerwca b.r. zakończy prace związane z tą bardzo oczekiwaną przez mieszkańców inwestycją. W tym końcowym etapie powstaną cztery pawilony handlowe, wewnątrz których wydzielonych zostanie dwadzieścia lokali z zapleczem sanitarnym, o powierzchniach od 20,32 m² do 34,53 m².

Od strony ul. Rynek, w efekcie planowanego zagospodarowania terenu, powstaną dwa duże zieleńce obsiane trawą i obsadzone ozdobnymi roślinami oraz ustawione zostaną nowe ławki, a także stojaki dla rowerów. Koszty prac drugiego etapu modernizacji wyniosą 2 355 124,51 złotych.

Po zakończeniu prac targowisko stanie się prawdziwą wizytówką miasta, a robienie zakupów w tym miejscu będzie prawdziwą przyjemnością – czysto, wygodnie, w komfortowych warunkach.

Nasze targowisko po modernizacji będzie dużo większe pod względem powierzchni handlowych, zarówno do handlu z samochodów, jak i w pawilonach, bowiem na starym targowisku wszystkie pawilony po obydwu stronach były odsunięte o 3 metry od granic sąsiednich działek. Udało się nam przekonać sąsiadów na lokalizację pawilonów w granicy działki targowiska, a następnie uzyskać wszelkie niezbędne zgody administracyjne. W efekcie teren użytkowy naszego targowiska poszerzył się aż o 6 metrów, co przy jego długości ok. 140 m dało ponad 800 m² dodatkowej powierzchni – podsumowuje burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Inwestycja modernizacji targowiska miejskiego została dofinansowana z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w wysokości 999 862 zł.


Ten, jak i wiele innych ciekawych artykułów znajdą Państwo w numerze 3 naszej papierowej gazety!

W numerze między innymi:

  • Szukamy przyczyn podwyżek cen odbioru odpadów płynnych
  • Otwarcie ofert na Obwodnicę Grodziska
  • (R)ewolucja w Żabiej Woli - Wywiad z Wójtem Piotrem Rybką
  • Walka z koronawirusem trwa! - pozytywne i negatywne przykłady
  • Brwinowskie targowisko na finiszu!
  • Nowe przedszkole w Podkowie Leśnej
  • Informacje o baranowskim i milanowskim referendum

Zachęcamy do lektury!

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: