Piątkowy wieczór był szczęśliwy dla zawodników i fanów naszego klubu. Po świetnym meczu całej drużyny tenisiści Bogorii pokonali 3:1 Polski Cukier Gwiazdę Bydgoszcz. W pierwszym meczu podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zwyciężyli w Bydgoszczy 3:2, a to oznacza, że zwycięsko wyszli z ćwierćfinałowej rywalizacji.

Mecze z Gwiazdą zawsze oznaczają spore emocje i wysoki poziom. Nie inaczej było tym razem w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Oba zespoły podeszły ro rywalizacji w takich samych składach, jak w pierwszym meczu ćwierćfinałowym. Tym razem bohaterem spotkania został Panagiotis Gionis, który wywalczył dwa punkty. Panos kolejny raz pokazał, że pracuje na swój pomnik w Bogorii. W ważnych momentach nigdy nie zawodzi i wygrywa ważne mecze. To właśnie on zdobył pierwszy punkt dla grodziskiego zespołu zwyciężając Artura Grelę 3:1 w setach. Trzeba przyznać, że polski zawodnik postawił wysoko poprzeczkę greckiemu defensorowi. To właśnie Panos również zwyciężył lidera gości Vladislava Ursu przy stanie 2:1 i przypieczętował awans Bogorii do półfinału prestiżowych rozgrywek.

Panos w starciu z leworęcznym Mołdawianinem był już w trudnym położeniu. Przegrywał 0:1 w setach i 4:8 w drugiej partii. W niej musiał również bronić piłki setowej. Grek to jednak siła spokoju i gra w końcówkach to jego specjalność. Po wygraniu drugiego seta 12:10, Gionis przejął kontrolę nad meczem i wygrał cały mecz 3:1. Bardzo dobre zawody rozegrali także Miłosz Redzimski i kapitan Marek Badowski. Miłosz wygrał ważną grę z Carlosem Caballero 3:0 w setach,. Nasz wychowanek miał też trudniejsze momenty w tej grze, ale w decydujących momentach setów jego gra wchodził na jeszcze wyższy poziom. Marek z kolei był dosłownie jedną piłkę od wygrania z Ursu. Prowadził nawet 2:1 w setach, a przy stanie 2:2 w setach obronił trzy piłki meczowe pod rządu i dopiero tzw. „złoty punkt” przy stanie 5:5 zdecydował, że to rywal wygrał cały mecz. Marek jednak kolejny raz pokazał, że jest już w pełni gotowy by wygrywać z czołowym zawodnikami Europy.

Dobra dyspozycja Miłosza, Marka i Panosa bardzo cieszy przed zbliżającą się rywalizacją półfinałową. A ta rozpocznie się już 16 lutego. Wtedy w Działdowie Bogoria zagra z miejscowym Dekorglassem. Rewanż w Grodzisku Mazowieckim 22 lutego w środę.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 3:1
Panagiotis Gionis – Artur Grela 3:1 (11:7, 9:11, 11:7, 11:4)
Marek Badowski – Vladislav Ursu 2:3 (7:11, 11:7, 11:8, 7:11, 5:6)
Miłosz Redzimski – Carlos Caballero 3:0 (11:7, 12:10, 12:10)
Panagiotis Gionis – Vladislav Ursu 3:1 (10:12, 12:10, 11:8, 11:6)