Bogoria zawalczy o finał LOTTO Superligi!

6 i 8 maja tenisiści stołowi DARTOM Bogorii rozegrają spotkania z AZS AWFIS Baltą Gdańsk. Stawką dwumeczu będzie awans do finału LOTTO Superligi. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Gdańsku (piątek godzina 18). Rewanż w naszej hali przy Westfala zaplanowany został na niedzielę o godzinie 16. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Wszystkich kibiców gorąco zachęcamy do przybycia w niedzielne popołudnie do hali sportowej na ulicy Westfala 3a.

Trener Tomasz Redzimski zdecydował, że lepiej dla zespołu rewanż będzie rozgrywać przed grodziską publicznością. Decyzja wydaje się całkowicie słuszna, gdyż Panos, Pavel i Marek zawsze podkreślają, że uwielbiają grać w naszej hali i ze swoimi kibicami. Co więcej Bogoria bardzo rzadko przegrywa w grodziskiej hali. W ćwierćfinałowej rywalizacji nasi zawodnicy wygrali pierwszy mecz na wyjeździe z Sokołowem Jarosław 3:0, co od razu ostawiło losy dwumeczu.

Nasz półfinałowy rywal aktualny sezon również może zaliczyć do bardzo udanych. Drugi rok z rzędu awans do strefy medalowej LOTTO Superligi to niewątpliwy sukces zespołu Bartosza Gajka. Wiodącą postacią w AZS-ie jest Wang Zeng Yi. Popularny Wandżi był również bohaterem ćwierćfinałowego dwumeczu z Energą-Manekin Toruń. Grający uchwytem piórkowym Wang wygrał wszystkie trzy pojedynki singlowe. Po jednym singlu wygrali również Tomasz Tomaszuk oraz Szymon Malicki. Ta dwójka wygrała również debla w rewanżowym meczu w Gdańsku.

Przed rozpoczęciem rywalizacji faworytami są nasi tenisiści. Panos ma doskonały sezonu, w którym pokonał już bardzo wielu klasowych tenisistów stołowych. Ze świetnej strony w dwumeczu z Jarosławiem pokazał się Pavel Sirucek, który zwyciężył Hindusa Gnanasekarena. Jeśli w dobrej kondycji zdrowotnej będzie również nasz kapitan Marek Badowski możemy być dobrej myśli. W drugim półfinałowym starciu zmierzą się ze sobą Dekorglass Działdowo oraz LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. Zwycięzcy obu półfinałów zmierzą się ze sobą w wielkim finale LOTTO Superligi. W rywalizacji finałowej rozgrywany jest tylko jeden mecz. W zeszłym sezonie po tytuł mistrzowski sięgnął Dekorglass, który pokonał 3:1 w Gdańsku Bogorię. W tym sezonie podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego walczą o ósmy tytuł najlepszej drużyny w kraju.

Zapraszamy!

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: