Spotkaniem z LOTTO ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz zawodnicy Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki kończą zmagania w rundzie zasadniczej LOTTO Superliga w tenisie stołowym. Teraz powalczą w półfinałach.

Drużyna z Grodziska pod opieką trenera Tomasza Redzimskiego jest już pewna zwycięstwa i awansu do półfinału fazy play-off. Nie jest to może nic zaskakującego, bo zawodników od początku rozgrywek nie opuszczała dobra passa. Po 16 spotkaniach, zawodnicy Dartom Bogorii mogą pochwalić się 15 zwycięstwami i tylko 1 porażką. Zajmują więc pierwsze miejsce w tabeli, mając przewagę 3 punktów nad drużyną DEKORGLASS Działdowo. Wcześniej zmierzyli się także z UKS Dojlidy Białystok i Sokołów S.A. Jarosław. Grodziszczanie pokonali rywali odpowiednio 3:0 i 3:1. W grze o finał przeciwnikiem Dartom Bogorii będzie zwycięzca dwumeczu między czwartym i piątym zespołem po rundzie zasadniczej. Wiele wskazuje na to, że będzie to mecz pomiędzy UKS Dojlidy Białystok oraz AZS AWFIS Balta Gdańsk.

Dużym sukcesem może pochwalić się również młody zawodnik Dartom Bogorii – Miłosz Redzimski, który wywalczył brązowy medal na 89. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów. Zawodnik w półfinałowym spotkaniu zmierzył się z Robertem Florasem z 3S Polonia Bytom, przegrywając 4:1. Zaprezentował jednak wspaniałą formę – zawodnik zaliczył pierwsze swoje zawody w gronie seniorów w grze pojedynczej i od razu stanął na podium. W drodze do medalu pokonał wielu bardzo dobrych przeciwników: Kamila Nalepę, Przemka Walaszka, Artura Grelę i Szymona Malickiego. Oprócz tego młody zawodnik Dartom Bogorii znalazł się również w Arłamowie w ćwierćfinałach gry deblowej z Filipem Szymańskim oraz mikstowej z Martyną Lis.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: