Wytężona praca grodziskich kryminalnych doprowadziła do wytypowania i zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. 34-latek i 38-latek usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa i zostali aresztowani na 3 miesiące. Wcześniej w ręce policjantów wpadł także mężczyzna, który miał przy sobie telefon skradziony podczas tego zdarzenia oraz mefedron. 28-latek odpowie za paserstwo i posiadanie narkotyków.

Natychmiast po zgłoszeniu przez pokrzywdzonego rozboju, grodziscy policjanci przystąpili do wzmożonych działań. Ustalenia wskazały, że dwóch mężczyzn miało napaść na 19-latka i z użyciem kastetu doprowadzić go do stanu bezbronności, po czym siłą zabrali mu telefon komórkowy.

Skrupulatnie zbierane przez kryminalnych informacje prowadziły do mieszkańca naszego miasta i jego kolegi z sąsiedniego powiatu. Funkcjonariusze ustalili miejsca przebywania wytypowanych mężczyzn. Najpierw 34-latek, a kilka dni później także 38-latek trafili do celi grodziskiej komendy. Prowadzone w tej sprawie czynności pozwoliły na przedstawienie obu podejrzanym zarzutów wspólnego dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora, po czym zastosował wobec zatrzymanych areszt na 3 miesiące.

Kilka dni wcześniej policjanci pełniący nocną służbę patrolową na terenie miasta zwrócili uwagę na forda stojącego bez celu na jednej z ulic. Mundurowi postanowili sprawdzić mężczyzn, którzy siedzieli w aucie. Ich nerwowe zachowanie wskazywało, że mogą coś ukrywać. Po kontroli samochodu okazało się, że między siedzeniami leżała torebka z mefedronem. Podczas sprawdzenia innych rzeczy należących do 28-latka wyszło na jaw, że ma również telefon pochodzący z rozboju, nad którym pracowali kryminalni. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa i posiadania substancji psychotropowych. Zatrzymany odmówił składania wyjaśnień na temat pochodzenia odzyskanego telefonu.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: