To były pierwsze takie ferie zimowe. Pandemia przeorganizowała zajęcia dla dzieci i młodzieży, ale nie oznacza to, że jedyną rozrywką przez dwa tygodnie bez szkoły, było oglądanie seriali.

Od 4 do 15 stycznia na profilu fb grodziskiego Centrum Kultury można było uczestniczyć w Zimowych zajęciach on-line. Oferta aktywności była zróżnicowana. Instruktorki z MW Studio Tańca prowadziły rozgrzewkę, zachęcały do nauki kroków i układów tanecznych. Z pomocą pracowników Centrum Kultury można było np. poznać tajniki malowania na szkle. Marta Zawadzka w cyklu „Zabawa plastyką” pokazywała różne techniki plastyczne, np. wydrapywankę, makramę – znaną od starożytności sztukę wiązania sznurków, nie zabrakło również lepienia z gliny. Dzięki radom pani Marty folia piankowa zamieniła się w… notes. Anna Asińska współpracuje ze Strefą Aktywnego Seniora, gdzie prowadzi zajęcia z tańca latino, a w przedszkolach i szkołach podstawowych zajęcia muzyczno-taneczne i rytmiczne. – Pamiętajcie o tym, że taniec jest zabawą i przyjemnością. Bawmy się tutaj, nie skupiajmy się na tym, aby kroki wykonywać idealnie. Nie zniechęcajcie się. Myślę, że świetnie sobie poradzicie – zachęcała pani Anna w jednym z pierwszych materiałów w ramach „Tanecznych poranków”. Magdalena Goździkowska pokazała m.in. pomysł na ogród w słoiku, czyli własnoręcznie wykonany prezent. Ponadto mieliśmy możliwość obejrzenia udostępnionego on-line spektaklu pt. „Kordian”. Reżyserem przedstawienia Teatru Narodowego jest Jan Englert.

W marcu minie rok od wprowadzenia pierwszych ograniczeń związanych z koronawirusem. Co dalej z kulturą w pandemii? Trudno powiedzieć, bo wszystko zależy od wielu decyzji rządu w sprawie obostrzeń. Czy będzie kolejne odmrożenie? Przeniesienie do internetu aktywności, których jeszcze nie tak dawno doświadczaliśmy w realu to dobry pomysł. Z pewnością dla wielu jest tylko namiastką spotkania z drugim człowiekiem. Trzymajmy kciuki, aby izolacja wreszcie się skończyła, byśmy mogli przeżywać kulturę z rodziną, przyjaciółmi czy znajomymi. Twarzą w twarz.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: