Gmina Grodzisk Mazowiecki pozyskała dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych do Szkoły Podstawowej w Książenicach. Fundusze przyznano w ramach Rządowego Programu Radosna Szkoła 2013. Będzie to kwota 12 tys zł.

Najnowocześniejsza Szkoła Podstawowa na terenie gminy zostanie wyposażona w nowe pomoce szkolne dla klas I-III. Wszystko za sprawą Rządowego Programu Radosna Szkoła, wspierającego placówki oświatowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych. Każda szkoła może skorzystać z tego dofinansowania tylko raz.

Będzie to kolejna inwestycja zaplanowana na ten rok w placówce w Książenicach, dzięki któremu szkoła zostanie doposażona.

Placówka powstała w bardzo krótkim czasie i została oddana do użytku jesienią ubiegłego roku. Szkoła wykorzystuje najnowsze rozwiązania architektoniczne, dzięki którym dostosowana jest do potrzeb dzieci w różnym wieku. Chodzi głównie o kolorystyczne podzielenie szkoły na części dla różnych grup wiekowych oraz zaprojektowanie tzw. sal specjalistycznych z przeznaczeniem np. na salę baletową czy salę multimedialną. Architekci postawili na estetykę i bezpieczeństwo choćby z powodu zaprojektowania ogrodów na dachu, wkomponowania licznych świetlików, usytuowania czytelni na antresoli czy zastosowania wielu niezależnych wyjść ewakuacyjnych. Szkoła może przyjąć 450 cioro dzieci.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: