Takiego wydarzenia jeszcze w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a jeszcze nie było. Od piątku (5 listopada) do niedzieli (7 listopada) rozgrywany będzie turniej grupowy Ligi Mistrzów. W trakcie trzech dni w naszej hali odbędzie się sześć spotkań z udziałem czołowych drużyn w Europie, w tym również KS Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Europejska Federacja Tenisa Stołowego tym samym doceniła rozwój organizacyjny, jak i sportowy naszego klubu. W hali sportowej przy ulicy Westfala 3a oprócz Bogorii, zagrają rosyjski zespół Fakel Gazprom Orenburg, niemiecki TTC Neu-Ulm oraz czeski El Nino Praga. Awans do ćwierćfinału wywalczą dwie najlepsze drużyny turnieju. Gospodarze do zmagań przystąpią w bardzo silnym składzie. W barwach Bogorii zagrają byli medaliści Mistrzostw Świata i Europy Chuang Chih-Yuan oraz Panagiotis Gionis. Nie zabraknie również kapitana Marka Badowskiego oraz Miłosza Redzimskiego.

Zdecydowanie najmocniejszym przeciwnikiem Bogorii wydaje się rosyjski Fakel. Finansowany przez Gazprom zespół w swoim dorobku ma już sześć tytułów za zwycięstwo w elitarnej Lidze Mistrzów. Przed rozpoczęciem tego sezonu do składu dołączyli Hugo Calderano oraz Lin Jun-Yu, którzy są w najlepszej dziesiątce światowego rankingu ITTF. Bardzo utalentowany skład ma również niemiecki rywal z Neu-Ulm. Lev Katsman i Vladimir Sidorenko w ostatnich Drużynowych Mistrzostwach Europy wywalczyli srebrne krążki. A w drużynie jest jeszcze Tiago Apolonia, aktualny brązowy medalista Mistrzostw Świata w deblu. Skład drużyn turnieju uzupełnia El Nino Praga, która w składzie ma dobrego znajomego zespołu Bogorii Jiriego Vrablika, aktualnego Mistrza Czech w singlu.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: