Już 8 grudnia w Zielonej Górze wystartuje FINAL FOUR LOTTO SUPERLIGA, rozgrywki które po raz pierwszy w historii wyłonią Drużynowego Mistrza Polski. Ten historyczny turniej finałowy to gwarancja wielkich sportowych emocji i możliwość zobaczenia gwiazd tenisa na żywo.

Rozgrywki LOTTO SUPERLIGA organizowane są po raz pierwszy w historii, a patronat nad nimi objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. W przeciwieństwie do pozostałych turniejów, gdzie tytuły zdobywają poszczególni tenisiści lub pary deblowe, tutaj tytuł i zwycięstwo będzie przyznawane klubowi. Do walki o tytuł Drużynowego Mistrza Polski wystartowało łącznie 8 klubów. Jednym z nich jest CKT Grodzisk Mazowiecki. Rozgrywki podzielone są na dwie fazy: fazę zasadniczą i finałową zwaną FINAL FOUR. Fasa zasadnicza trwała od 26 maja do 13 sierpnia 2022 i składała się z 7 kolejek, z czego trzy z nich odbyły się na kortach Akademii Tenisowej Tenis Kozerki. W efekcie do rozgrywek finałowych FINAL FOUR, które odbędą się w Zielonej Górze, dostały się 4 kluby.

W roli lidera tabeli po rundzie zasadniczej występuje Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki. Bilans meczów sezonu zasadniczego CKT Grodzisk Mazowiecki robi wrażenie - były to aż 33 zwycięstwa przy tylko 9 porażkach. Poza CKT Grodzisk Maz. do finału awansowali także: BKT ADVANTAGE Bielsko – Biała (2-gie miejsce w tabeli), Klub Tenisowy Kubala Ustroń (3 miejsce w tabeli) oraz WKT Mera Warszawa (4-te miejsce w tabeli).

Poziom rozgrywek finałowych zapowiada się na bardzo wysokim poziomie, co gwarantuje wysoka ranga zawodników w światowych rankingach. W barwach CKT Grodzisk Maz. w powołanym składzie znaleźli się m.in. Alison van Uytvanck 55 WTA (55 miejsce w światowym rankingu kobiet), Teresa Martincova 73 WTA, Jan Zieliński 34 ATP (34 miejsce w światowym rankingu mężczyzn), czy Kamil Majchrzak 77 ATP. Wśród powołanych zawodników są także wychowankowie Akademii Tenisowej Tenis Kozerki, którzy w ostatnim czasie poczynili niesamowity postęp i zaliczyli rekordowy w swojej karierze awans w rankingach, stając się tym samym jednymi z najbardziej obiecujących zawodników Akademii Tenisowej Tenis Kozerki, mowa tu o: Zuzannie Pawlikowskiej, Darii Górskiej i Maksie Kaśnikowskim.

Wśród zawodników ze składów pozostałych drużyn także pojawią się znane nazwiska i wysoko notowani tenisiści jak chociażby: Urszula Radwańska 345 WTA i Agnieszka Radwańska z WKT Mera Warszawa, czy Petra Martic 39 WTA, Linda Noskowa 91 WTA z  BKT ADVANTAGE Bielsko – Biała.

Zmagania o tytuł Drużynowego Mistrza Polski na rok 2022 trwać będą trzy dni: w czwartek 8 grudnia rozegrane zostaną spotkania półfinałowe, w piątek 9 grudnia spotkanie o brąz DMP, natomiast w sobotę 10 grudnia spotkanie finałowe, które wyłoni najlepszą drużynę rozgrywek. Losowanie półfinałów odbędzie się 7 grudnia o godzinie 17:00 – ale na tym etapie rozgrywek, ze względu na zajmowane miejsce w tabeli, grodziski klub może już trafić tylko na Klub Tenisowy Kubala Ustroń albo na ekipę WKT Mera Warszawa.

- Do Zielonej Góry jedziemy po zwycięstwo. Mamy bardzo mocny skład.  Jest w nim chociażby Jerzy Janowicz, który w rundzie zasadniczej był najlepszym zawodnikiem rozgrywek, wystąpił w ośmiu meczach: 7 singlach i 1 deblu z Łukaszem Kubotem i nie oddał żadnego seta! Teraz będzie podobnie! – zapewnia Dyrektor Sportowy ATTK Krzysztof Puna.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: