W kwietniu, patriotyczne przedstawienie „Krzyk Orła Białego” Szkoły Podstawowej z Izdebna Kościelnego zainaugurowało cykl niedzielnych koncertów w grodziskiej Mediatece. Poza koncertem inauguracyjnym, w kwietniu odbyły się jeszcze dwa koncerty: „Koncert Wiosenny” Chóru CANTATA i „Muzyczna Podróż z Wiednia do Nowego Jorku”. W ostatnią niedzielę redakcja miała przyjemność uczestniczyć w koncercie „Swingowo i jazzowo”.

Podczas koncertu usłyszeliśmy przeboje polskiej i światowej muzyki pop oraz standardy jazzowe w wykonaniu grodziszczanki Karoliny Żółkiewskiej (wokal), której towarzyszyli: Łukasz Niedzielski na fortepianie i Adrian Wardęga na gitarze.

Karolina Żółkiewska jest absolwentką Państwowych Szkół Muzycznych oraz Szkoły Musicalowej przy Teatrze Muzycznym ROMA. Laureatka m.in. Warszawskiej Tulipanady i „Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów” gdzie zdobyła Złotą Wenę. Wyśpiewała także GRAND PRIX i nagrodę specjalną od Justyny Steczkowskiej podczas „Festiwalu Piosenki Międzynarodowej”.

Łukasz Niedzielski - instrumenty klawiszowe. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, solista, laureat wielu konkursów i festiwali, akompaniator w teatrze Rampa w Warszawie.

Adrian Wardęga – gitary. Kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny, pedagog. Studiował na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Dokonał nagrań do I edycji IDOL-a.

Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców, nie tylko Grodziska

W maju grodziska Mediateka proponuje jeszcze 3 koncerty: 12 maja – „Bodo i inni” Marek Ravski, 19 maja – „Polkolenie-stare szlagiery” Klan Kusiakiewiczów i 26 maja „Mamo…” Klaudia Kulik. Koncerty rozpoczynają się o godz. 16.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Koncertowa Mediateka


To może Cię zainteresować: