Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Książenicach uczyli się zasad bezpieczeństwa. Policjantka przypomniała im jak zachowywać się na drodze, a także w różnych innych miejscach. Dzieci chętnie oglądały policyjny sprzęt i ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię. Mamy nadzieję, że w przyszłości będą korzystać ze zdobytej wiedzy i umiejętności.

Policjantka grodziskiej komendy przeprowadziła kolejne zajęcia profilaktyczne z najmłodszymi. Tym razem zasad bezpieczeństwa uczyły się dwie grupy przedszkolaków i trzy grupy dzieci z klas 0 ze Szkoły Podstawowej w Książenicach.

Policjantka przypomniała dzieciom jak zachowywać się wobec innych osób, aby ich nie krzywdzić. Wyjaśniła także jakie zasady obowiązują wszystkich na drogach. Przedszkolaki poznawały zadania funkcjonariuszy i przedmioty używane przez nich podczas służby. Starsi uczestnicy mieli zajęcia praktyczne, które miały nauczyć ich prawidłowego poruszania się po drogach jako pieszych.

Wszystkie dzieci chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami z różnych niebezpiecznych sytuacji, co było potwierdzeniem, że wiedzy na temat ostrożności i rozwagi należy uczyć od najmłodszych lat. Mamy nadzieję, że w przyszłości będą korzystać ze zdobytej wiedzy i umiejętności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: