Ostatnie dwa tygodnie były niezwykle aktywnym i jednocześnie udanym czasem dla grodziskiego klubu UKS Budo. Młodzi adepci karate z dwóch ważnych imprez przywieźli worki medali!

Pierwszą ze wspomnianych imprez był organizowany w Świeciu Ogólnopolski Turniej Karate WKF „Yamabushi Cup”. – Są to pierwsze zawody w karate olimpijskim po ponad 7 miesiącach przerwy spowodowanych pandemią – mówił nam Andrzej Jankowski, trener i prezes Stowarzyszenia Sportowego Yamabushi. – Jesteśmy w nowych uregulowaniach, nowej rzeczywistości i problemy związane z organizacją tych zawodów, to przede wszystkim wymogi dotyczące reżimu sanitarnego. Zawody toczą się swoim rytmem, natomiast musi być to bezpieczne dla nas wszystkich. W zawodach brało udział 250 zawodników z 25 klubów. Nie są to konkurencje pełne. Nie ma kategorii seniorów czy młodzieżowców, ale sądząc po liczbie chętnych, jest głód na tego typu wydarzenia sportowe – dodał.

Jednym z klubów biorących udział w zawodach był UKS Budo z Grodziska Maz. – Mimo Covid-19 udało nam się ruszyć z sezonem. W zeszły weekend braliśmy udział w turnieju Yamabushi Cup w Świeciu. Był to chyba najważniejszy ogólnopolski turniej dla dzieci do 12 roku życia. Cieszą nas wyniki. Zdobyliśmy 14 medali i 9 miejsce w klasyfikacji generalnej – mówił nam po zawodach trener i prezes UKS Budo Jakub Malicki

W ostatni weekend młodzi zawodnicy klubu brali udział w Mistrzostwach Mazowsza w Chynowie. – Dziś mamy trochę mniejsze zawody, bo Mistrzostwa Mazowsza – 6 klubów z Mazowsza rywalizowało o tytuł najlepszego. Jesteśmy świeżo po turnieju, gdzie zdobyliśmy 6 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych medali – mówił Jakub Malicki.

Wspomniane sukcesy to efekt przede wszystkim talentu i ciężkiej pracy młodych zawodników oraz wielkie wsparcie klubu i zaangażowanie ze strony trenerów. Warto przypomnieć tu o zajęciach karate prowadzonych on-line podczas lockdownu, obozach sportowych, jak i o elastycznej siatce zajęć, dzięki której każdy znajdzie zajęcia o odpowiedniej dla niego godzinie. – Wyniki cieszą nas bardzo. Jest to efekt mocno przepracowanego obozu w sierpniu. Od września ruszyliśmy z grupą sportową – sekcja kumite. Myślę, że w ciągu pół roku dzieci wystrzelą z formą – zapowiada Jakub Malicki, czego jemu, jak i jego podopiecznym gorąco życzymy!


Yamabushi Cup to pierwsze ogólnopolskie zwody po 7 miesiącach przerwy

 


Ten, jak i wiele ciekawych artykułów dostępny jest od środy, 7 października br., w numerze 15 naszej papierowej gazety!

W numerze między innymi:

 • Skrzyżowanie zamknięte, drogi zablokowane
 • Agata Trzop-Szczypiorska zaprzysiężona
 • Nowe nasadzenia w parku
 • Ekologiczne przedszkole
 • Pamiętamy o więźniach Obozu Dulag 121
 • Wywiad z Anną Kamińską i Danutą Stankiewicz
 • Ranking to nie wszystko…
 • Niewygodny sąsiad
 • Medalowe żniwa UKS Budo
 • Kadeci Bogorii najlepsi w kraju
 • Aktywny weekend na Stawach Walczewskiego
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: