Miłosz Redzimski Mistrzem Europy Juniorów w drużynie

W minioną środę, późnym wieczorem, Reprezentacja Polski juniorów w składzie: Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Szymon Kolasa, Łukasz Sokołowski oraz zawodnik Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki Miłosz Redzimski wywalczyła w chorwackim Varazdinie tytuł Mistrzów Europy do lat 19!

Polscy tenisiści stołowi zagrali na Bałkanach niesamowity turniej. We wcześniejszych spotkaniach podopieczni trenera Patryka Jendrzejewskiego kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa, co więcej prawie wszystkie gry wygrali oni w stosunku 3:0.W finałowym spotkaniu  pokonali oni po niezwykle dramatycznym meczu reprezentację Francji 3:2.

Bardzo ważny punkt dla Biało-Czerwonych wywalczył wychowanek Akademii Bogorii Miłosz Redzimski. Przy stanie 1:1 w całym meczu Miłosz pokonał 3:1 w setach Alexisa Kouraichi. Po jedynym punkcie podobnie jak Miłosz w rywalizacji z Trójkolorowymi wywalczyli Samuel Kulczycki oraz Maciej Kubik. Decydującego singla wspomniany Kubik wygrał z Thibault Poretem 3:2 w setach. Po ostatniej piłce Miłosz oraz pozostali polscy tenisiści rzucili się sobie w ramiona i spontanicznie cieszyli się z tego wielkiego sukcesu.

Złoci medaliści w Varazdinie rozegrali łącznie siedem spotkań. Aż pięć z nich wygrali w stosunku 3:0. Tylko w dwóch przypadkach, w meczu fazy grupowej przeciwko Danii i finale z Francją, nasi tenisiści stołowi zwyciężyli odpowiednio 3:1 i 3:2. W całym turnieju drużynowym tenisista stołowy Dartom Bogorii rozegrał sześć pojedynków singlowych i wszystkie sześć wygrał. Jednak zdecydowanie najważniejszy był ten wczorajszy z młodym zawodnikiem z Francji.

Wczorajsze zwycięstwo Miłosza i spółki oznacza, że po ponad 20-letniej przerwie Polacy zdobyli tytuł Mistrzów Europy Juniorów w turnieju drużynowym.

Polska – Francja 3:2
Samuel Kulczycki – Thibault Poret 3:1 (11:7, 13:11, 7:11, 11:9)
Maciej Kubik – Alexis Lebrun 0:3 (7:11, 12:14, 8:11)
Miłosz Redzimski – Alexis Kouraichi 3:1 (11:6, 12:14, 12:10, 13:11)
Samuel Kulczycki – Alexis Lebrun 2:3 (5:11, 10:12, 11:7, 11:7, 6:11)
Maciej Kubik – Thibault Poret 3:2 (11:7, 9:11, 6:11, 11:6, 11:6)