Z okazji tegorocznego finału IX Festiwalu Sploty, w sali widowiskowej Centrum Kultury wystąpił Zespół DAGADANA. Polsko-Ukraińscy muzycy swoją pozytywną energią i szczerością zachwycili publiczność.

W niedzielę, 19 lutego wydarzeniem kończącym  9. edycję Grodziskich Spotkań Wielokulturowych zatytułowaną „Pod wspólnym niebem”  był koncert Zespołu DAGADANA. Grupa młodych muzyków od ponad 14 lat z powodzeniem tworzy muzykę jazzową, elektroniczną i folk, w oparciu o elementy kultury polskiej i ukraińskiej. Popularność i rozgłos zdobyli występując w 2019 roku jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy na legendarnym Glastonbury Festival. Zagrali w 26 krajach, w niezwykłych miejscach, min: w kopalni, na pustyni, na tratwie, podczas tourne w Chinach czy na największym festiwalu w Ameryce Południowej.

Zespół liczy 4 członków, w ich skład wchodzi: Daga Gregorowicz – wokal, elektronika, perkusjonalia, Dana Vynnytska – wokal, instrumenty klawiszowe, perkusjonalia, Mikołaj Pospieszalski – kontrabas, gitara basowa, skrzypce, syntetyzator, wokal, Bartosz Mikołaj Nazaruk – perkusja, perkusjonalia, wokal.

Polsko-ukraiński Zespół DAGADANA odebrany została entuzjastycznie przez słuchaczy. Na scenie wykonali swoje znane utwory, do których należały: „Goi Ty nasha Pani”,  „Hej leluja” czy ,,Inaczej”.  Pieśni te powstały na znak solidarności z mieszkańcami Ukrainy. Artyści koncentrują się na tym, aby śpiewając w ojczystym języku, mogli dotrzeć do każdego zakątka kraju, w którym występują.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Niesamowity finał SPLOTów


To może Cię zainteresować: