Drużyny KS Bogoria Grodzisk Maz. dobrze rozpoczynają sezon rozgrywek w tenisie stołowym. Po kilku spotkaniach w LOTTO Superlidze mężczyzn oraz w Ekstraklasie i I Lidze kobiet, zawodnicy mają na swoim koncie już pierwsze sukcesy.

Kompletem punktów kończą pierwsze spotkania zawodnicy pod wodzą trenera Tomasza Redzimskiego i kapitana Marka Badowskiego. Za KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Maz. są 3 rozgrywki i 3 zwycięstwa na koncie w tym sezonie LOTTO Superligi mężczyzn. W pierwszym spotkaniu zawodnicy Pavel Sirucek, Marek Badowski i Miłosz Redzimski pokonali na grodziskiej hali KS GLOBAL PHARMA ORLICZ 1924 SUCHEDNIÓW (3:1). Takim samym wynikiem po stronie KS Bogoria zakończył się również drugi mecz z  drużyną MORLINY Ostróda, podczas którego w pięknym stylu grodziskich kibiców powitali m.in. nowy zawodnik Panagiotis Gionis i 16-letni Michał Gawlas. W ostatni weekend (12.09) reprezentanci grodziskiego klubu pokonali również SOKOŁÓW SA Jarosław z wynikiem 3:2. Mają tym samym 8 punktów na swoim koncie i zajmują 3. pozycję w tabeli generalnej za drużynami z Bydgoszczy i Torunia, które rozegrały już 4 mecze. KS DARTOM BOGORIA kolejne spotkania rozegra w październiku, a ich przeciwnikami w pierwszej kolejności będą KS DERGLASS, KS AZS AWFIS BALTA Gdańsk i DOJLIDY Białystok.

Dobry start sezonu zaliczyła również kobieca drużyna Bogorii. Zawodniczki Katarzyna Grzybowska- Franc, Darya Kisel i Aleksandra Falarz są już po 4 spotkaniach. Po dwóch kolejkach drużyna, prowadzona przez trenera Zbigniewa Grześlaka, zdobyła komplet punktów, pokonując kolejno MUKS START Nadarzyn (3:1) i MKS Skarbek Tarnowskie Góry (3:1). Tenisistki przegrały dopiero trzecie spotkanie, które odbyło się w ubiegły piątek (10.09). Drużyna AZS PWSIP Łomża pokonała zawodniczki z Grodziska 3:1. Tak samo zakończyło się również niedzielne spotkanie z KS GOTYK Toruń. KS Bogoria nie odrobiła zatem punktów i z początkowo zajmowanego 4 miejsca, spadła w ogólnym rankingu na miejsce 5. Kolejne spotkania rozegrane będą w drugi weekend października  z Akademią Zamojską Zamość i KTS ENEA SIARKOPOL Tarnobrzeg.

Dobrze poradziły sobie za to młode zawodniczki w I Lidze Kobiet. Pod wodzą trenera Zbigniewa Grześlaka w ubiegły weekend wygrały dwa pierwsze spotkania z KS GORCE Nowy Targ (6:4) i RKS CUKROWNIK S.INSTAL Chybie (9:1). Zdobywają tym samym komplet punktów i zajmują pierwsze miejsce w tabeli. W październiku zmierzą się z drużynami KUAZS POLITECHNIKA Rzeszów i KTS Gliwice.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: