Pierwszy turniej sezonu z sukcesami

fot. Grzegorz Gurgul

Pod koniec września zawodnicy grodziskiego klubu UKS Budo wystartowali z sukcesami na X Turnieju Karate „YAMABUSHI CUP’’ w Świeciu. W tegorocznych zawodach wzięło udział 350 zawodników 30 klubów Karate z całej Polski. W klasyfikacji generalnej klubów uplasowaliśmy się na 10 miejscu z dorobkiem 13 medali.

- Był to nasz pierwszy start po wakacjach, tym bardziej cieszy dorobek medalowy oraz dobra postawa na macie naszych młodszych zawodników – mówił trener kumite, Sensei Albert Ciesielski. - Marcel Gurgul i Szymon Budny wygrali swoje kategorie wiekowe, dokładając po brązowym medalu w starszej kategorii. Krzysztof Krawiec po zaciętych walkach zdobył dwa brązowe medale. Antoni Ścibisz w walce o brązowy medal popisał się pięknym kopnięciem, utrzymał przewagę i zdobył brązowy medal. Karolina Bęczkowska i Kalina Kubacka zdobyły brązowe medale w swoich kategoriach wiekowych. Daria Grabczuk zajęła wysokie piąte miejsce. Nasi starsi zawodnicy potwierdzili przynależność do polskiej czołówki. Krzysztof Sarba zdobył brązowy medal w kategorii młodzików +55 kg, Szymon Szczepański – brąz w juniorach -61kg, Ola Kot – srebro w kategorii juniorek +59 kg. Piąte miejsce zajął Borys Bortniak, który w walce o brązowy medal zmierzył się z Marcelem Gurgulem. Panowie pokazali świetną, sportową walkę, choć medal zgarnął Marcel. Borys zaliczył jednak bardzo udany turniej. Udanym debiutem może pochwalić się Bartek Warmijak, który mierzył się nie tylko z rywalem, ale też z tremą. W mojej ocenie Bartek zrobił wszystko, co mógł. Życzymy, aby to był początek pięknej sportowej przygody.

Klub odniósł też sukces w konkurencjach kata. – Nasz klub reprezentowało czworo zawodników, którym niestety, zabrakło przede wszystkim doświadczenia i obycia na zawodach – mówił Sensei Piotr Koryczan. – Złoty medal w swojej kategorii wywalczyła Zosia Knyziak, która pewnie wygrała wszystkie walki. Poza Zosią bliski medalu był Norbert Chutkowski, który po dwóch walkach repasażowych zajął 5 miejsce.

Zawodnicy przywieźli 3 złote, 1 srebrny i 9 brązowych medali. Gratulujemy sukcesów!

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: