W niedzielę 15 maja br. uroczyście został oddany do użytku pierwszy budynek nowej szkoły w Szczęsnem. Z tej okazji na wszystkich gości czekał piknik z wieloma atrakcjami.

Wszyscy, którzy przybyli tego dnia do miejscowości Szczęsne, nie mogli narzekać na brak atrakcji. Każdy znalazł coś dla siebie. Oprawę artystyczną wydarzenia zapewniały dzieci ze szkół w Adamowiźnie, Książenicach i grodziskiej „szóstki” – to właśnie ich okręgi odciąży nowa szkoła. Najmłodsi wyszaleć mogli się na dmuchańcach oraz popróbować przeróżnych smakołyków przygotowanych przez organizatorów. Na wszystkich czekały namioty sołectw z bogatą ofertą przeróżnych smakowitości. Nie można zapomnieć o najważniejszym punkcie czyli szkole, którą każdy mógł tego dnia zwiedzić.

Warto dodać, że wspomniana inwestycja to dopiero pierwszy etap. Oddawany obecnie budynek będzie docelowo pełnił funkcję przedszkola. Przetarg na docelowy budynek szkoły zostanie ogłoszony w najbliższym czasie. Placówka docelowo pomieści 700 uczniów i 250 dzieci w oddziałach przedszkolnych. Pytanie jednak, czy przy tak dynamicznym rozwoju Grodziska rozwiąże to problemy edukacyjne. To też nie koniec inwestycji gminnych w sołectwie. Na terenie sąsiadujących ze szkołą stawów powstaną dodatkowe tereny rekreacyjne.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Szkoła w Szczęsnem zaprasza!


To może Cię zainteresować: