Tenisiści mają swój czas

W tym roku tenis przeżywa czas największego rozkwitu. Wskazuje na to nie tylko wielki sukces Igi Świątek, ale także wysokie dofinansowanie, jakie otrzymano w związku z budową nowoczesnego Centralnego Ośrodka Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisa. Tak duża inwestycja ma powstać w Kozerkach.

Budowa centralnego ośrodka od wielu lat była jednym z głównych celów stawianych sobie przez tenisowych działaczy. I to się udało. We wrześniu Ministerstwo Sportu zdecydowało o przekazaniu dofinansowania na budowę Akademii Tenisowej Tenis Kozerki – Centrum Szkoleniowego PZT, w którym polscy tenisiści będą przygotowywać się do najważniejszych zawodów. 11,5 mln zł pochodzić będzie z Programu Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu, którego celem jest rozwój bazy sportowej i przygotowanie odpowiednich warunków szkolenia i treningu dla najlepszych sportowców w kraju.

Akademia składać się będzie z małej i dużej hali tenisowej z zapleczem w postaci szatni, siłowni i sali treningów oraz kortów zewnętrznych i krytych, kortu centralnego z trybunami, hali sportowej do treningów ogólnorozwojowych i zespołu boisk. Co ważne dla zawodników, ośrodek będzie nie tylko miejscem treningu, ale także regeneracji. W Akademii zapewniona będzie baza hotelowa, restauracja, tereny rekreacyjne i SPA, a także opieka medyczna i szkoła z internatem. Ośrodek zajmować będzie łącznie 6,5 ha powierzchni, będzie posiadał 16 kortów i 3 tys. miejsc na trybunach. Przewidywany koszt inwestycji to 23,3 mln zł, a możliwość korzystania z nowej bazy sportowej planowana jest już na przyszły rok.

Decyzję o przyznaniu dofinansowania przekazała tenisistom ówczesna Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk podczas XIV Gali Sportu i Biznesu, gdzie Polski Związek Tenisa otrzymał statuetkę DEMES w kategorii „Polski Związek Sportowy”.  - To wyjątkowe wyróżnienie, szczególnie, że Polski Związek Tenisowy przygotowuje się już do przyszłorocznych obchodów stulecia istnienia, bowiem został założony w Poznaniu w 1921 roku. Ta nagroda utwierdza nas w przekonaniu, że „naj nie bierze się znikąd”, jak głosi hasło naszego sponsora strategicznego – powiedział podczas wydarzenia prezes PZT Mirosław Skrzypczyński. Ministerstwo zdecydowało także o uruchomieniu specjalnego programu „Tenisowa Zima”, który polegać będzie na dofinansowaniu szkoleń kadr młodzieżowych.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: