14. Grand Prix Bielska-Białej – POLISH OPEN w Karate WKF to impreza, która na przestrzeni lat z niewielkich zawodów dla dzieci i młodzieży, rozrosła się w jeden z największych turniejów karate w Europie, które zostało wpisane do kalendarza imprez European Karate Federation na rok 2020. Tym bardziej cieszą sukcesy zawodników UKS Budo, którzy wrócili z Bielska-Białej z 7 medalami, zapewniając sobie 2 miejsce w klasyfikacji generalnej.

W imprezie wzięło udział 20 klubów z najlepszymi karatekami z całego globu, medalistami Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. – Zawody te są doskonałym sprawdzianem dla seniorów przed Mistrzostwami Świata, które w listopadzie odbędą się w Dubaju. Również młodsi zawodnicy będą mieli szansę na sprawdzenie swoich umiejętności z najlepszymi zawodnikami na świecie – mówił przed imprezą Paweł Połtorzecki, prezes Polskiej Unii Karate.

UKS Budo Grodzisk Mazowiecki może cieszyć się z sukcesów swoich zawodników. Złoto wywalczyli: Marta Pietrzak (w dwóch kategoriach: U14 +50 kg i kadet +54 kg) i Marcel Gurgul (kat. U10 -35 kg). Srebro powędrowało do Antoniny Zembowicz (kat. Kadet -54 kg) i Szymona Budnego (kat. U10 -35 kg). Brąz na tatami wywalczył Marat Redel (kat. Juinor -68 kg).
Nie próżnowali w Bielsku-Białej również trenerzy klubu. Albert Ciesielski zdobył złoto w kat. Senior -75 kg, a Jakub Malicki wywalczył brąz w kat. Senior +75 kg.

Tymczasem w miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polskiej Unii Karate. 2 miejsce zajęła Marta Pietrzak – kumite młodziczek +50 kg. Obaj trenerzy również odnieśli sukcesy: 3 miejsce wywalczył Albert Ciesielski – kumite seniorów -67 kg, a 5 miejsce Jakub Malicki – kumite seniorów -84 kg. Pierwsze doświadczenia na dużej imprezie zdobyli: Tosia Ziembowicz i Krzysztof Sarba. Sztab szkoleniowy jest przekonany, że zaowocuje to sukcesami w niedalekiej przyszłości. Już za dwa tygodnie w Krotoszynie odbywa się Puchar Polski. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy zawodników i trenerów grodziskiego UKS Budo.