W weekend (05-07.11) na hali sportowej przy ul. Westfala w Grodzisku Maz. rozegrany został Turniej Ligii Mistrzów. Kibice tenisa stołowego mogli na żywo uczestniczyć w wielkim sportowym wydarzeniu, w którym w sześciu spotkaniach zmierzyły się czołowe drużyny w Europie, w tym również KS Dartom Bogoria z Grodziska.

Emocji na najwyższym poziomie dopełniała stawka, jaką był awans do ćwierćfinału Men’s Champions League. Grodziscy tenisiści wystąpili więc w bardzo silnym składzie: medaliści Mistrzostw Świata i Europy Chuang Chih-Yuan i Panagiotis Gionis oraz kapitan drużyny Marek Badowski. Turniej rozpoczęły drużyny Fakel Gazprom Orenburg i TTC Neu-Ulm, gdzie minimalną przewagą 3:2 wygrał ostatecznie faworyt z Rosji. Następnie przyszedł czas na zaprezentowanie się drużyny z Grodziska, która zmierzyła się z SF SKK El Niňo Praha. Świetne zawody zagrał tu Panagiotis Gionis, który wygrał obie gry singlowe oraz Marek Badowski, który wygrał ważną grę z Jakubem Zelinką, co dało drużynie zwycięstwo nad Czechami – 3:1.

Sobotnie spotkania były równie emocjonujące. KS Dartom Bogoria stanęła naprzeciw Fakel Gazprom Orenburg, z którym walkę świetnie rozpoczął Chuang Chih-Yuan, pokonując swojego rywala 3:2 w setach. Niestety, dalsza gra nie była już tak szczęśliwa dla gospodarzy. W kolejnych grach Marek Badowski przegrał 0:3, a Panagiotis Gionis mimo początkowego prowadzenia, przegrał 2:3. Ostatnie starcie nie było także udane. Chuang Chih-Yuan przegrał 1:3 i tym samym drużyna przegrała z niemiecką drużyną 1:3. Wieczorem na hali zagrali również TTC Neu-Ulm przeciwko SF SKK El Niňo Praha, który pokonał swoich rywali 3:1.

W niedzielę grodziscy kibice mocno trzymali kciuki za swoją drużynę. Niestety, w pierwszej grze Chuang Chih-Yuan uległ 2:3 w setach, a Panagiotis Gionis 1:3 w swojej kolejce. Straty odrobił kapitan Marek Badowski, który pokonał swojego rywala 3:2. Ostateczne starcie nie przyniosło jednak spodziewanych efektów (porażka 2:3), bo KS Bogoria przegrała z niemieckim zespołem 1:3. W ostatnim meczu Ligi Mistrzów Fakel Gazprom Orenburg pokonał 3:0 SF SKK El Niňo Praha.

W końcowej kwalifikacji najlepszy okazał się zespół z Rosji, drugie miejsce zajęła drużyna z Niemiec, trzecie miejsce zawodnicy z Polski i ostatnie miejsce w grupie przypadło zespołowi z Czech.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: