Dzięki błyskawicznym działaniom grodziskich policjantów zatrzymane zostały 4 osoby podejrzane o kradzież z włamaniem. 3 mężczyzn i kobieta wpadli ze skradzionymi łupami niedaleko miejsca przestępstwa. Wszyscy przyznali się do wspólnego dokonania tego czynu i staną przed sądem. Odzyskane rzeczy już wróciły do właścicielki.

Po 5.00 rano do grodziskiej komendy wpłynęła informacja o możliwym włamaniu do budynku w Chlebni. Pod wskazany adres natychmiast została skierowana załoga patrolowa. Policjanci szybko ustalili, że sprawcy poruszają się ciemnym samochodem z przyczepką. Po krótkiej penetracji terenu, w sąsiedniej miejscowości funkcjonariusze zauważyli opisany pojazd. Natychmiast zatrzymali go i poddali dokładnej kontroli.

W przyczepce policjanci znaleźli 2 rowery, podkaszarkę, różne narzędzia i zwój siatki ogrodzeniowej. Szybko potwierdzili, że rzeczy pochodzą z okradzionej chwilę wcześniej posesji. Podróżujący pojazdem trzej mężczyźni i kobieta zostali zatrzymani, a przewożony ładunek zabezpieczony.

Jak zawsze w takich sytuacjach policjanci pojechali do miejsc zamieszkania zatrzymanych osób na przeszukanie. Podczas czynności w jednym z mieszkań znaleźli opakowania z marihuaną, przechowywane w kieszeniach dwóch kurtek. Funkcjonariusze szybko ustalili, że ubrania i środki odurzające należą do 26-latka i 37-latka.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych cała czwórka usłyszała zarzuty wspólnego dokonania kradzieży z włamaniem. Wszyscy przyznali się do tego przestępstwa. Za ten czyn kodeks karny przewoduje nawet 10 lat pozbawienia wolności. Dwaj mężczyźni, u których zostały znalezione narkotyki odpowiedzą dodatkowo za ich posiadanie.

Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wpadli tuż po włamaniu


To może Cię zainteresować: