W sobotni wieczór pod Grodziskiem Mazowieckim niedaleko węzła autostrady A2 otworzyły się kilkunastometrowe bajeczne wrota do Adventure World Warsaw Park&Resort, największego w Europie Środkowo-Wschodniej parku rozrywki, którego budowa zostanie zakończona w 2015 r.

W minioną sobotę 21 lipca 2012, wśród pól z kukurydzą miała miejsca inauguracja budowy tego olbrzymiego, niepowtarzalnego kompleksu rozrywki i zabawy. Impreza zorganizowana została w pięciu namiotach. Każdy z nich tematycznie nawiązywał do jednej krainy, które będą tworzyły AWW. O krainach tematycznych parku pisaliśmy już w artykule Wkrótce rusza budowa Adventure World Warsaw Parks & Resort.

Goście sobotniej inauguracji mogli przekonać się o rozmachu i pomysłowości tej inwestycji oraz zobaczyć i poczuć przedsmak zabaw i atrakcji, jakie będą dostępne za dwa lata. Mogli przetestować swój błędnik w kolorowym wirującym tunelu, nerwy w mrocznym nawiedzonym domu, doświadczyć magii sztuczek wykonywanych przez średniowiecznego maga, podziwiać tron i króla wyrzeźbionych z lodu w zaginionym królestwie, poznać władcę mórz i wodza Indian w krainie legend, wybijać własnoręcznie średniowieczne polskie monety, obejrzeć film z 4D, a także posmakować słodkości oraz innych pyszności przygotowanych na tę okazję. Duże uznanie wzbudziły pokazy artystyczno-akrobatyczne, a żywa warszawska syrenka zachwycała swą uroda i wdziękiem.
- Dzisiaj tu jest ściernisko, jutro będzie San Francisco - powiedział prowadzący imprezę Oliwer Janiak, parafrazując słowa piosenki braci Golców. – Będzie to magiczne miejsce, do którego my i nasze dzieci będziemy mogli przenieść się na kilka dni.
Po zachodzie słońca rozpoczęła się oficjalna część imprezy, w której Prezes Zarządu spółki Las Palm sp. z o.o. koordynującej inwestycję - Peter Jan Mulder z Holandii, burmistrz Grodziska Maz. - Grzegorz Benedykciński i prezes Imtech Deutschland generalnego wykonawcy AWW – Klaus Betz przekonywali zaproszonych gości i media, że takie marzenia przy tak dobrej współpracy inwestorów z samorządem w Grodzisku Maz. mają realną szansę na realizację przedsięwzięcia, jakim jest Adventure World Warsaw.

- Szczerze mówiąc, nie wierzę! Trudno uwierzyć mi w to, co się stało. Tyle lat starań o to, aby inwestycja tego typu w Polsce zaistniała. Ja wiedziałem zawsze, że jeżeli w Polsce coś takiego powstanie, to na pewno w Grodzisku Mazowieckim, bo to najlepsze miejsce – powiedział Grzegorz Benedykciński. – Panie Prezesie – zwrócił się do Petera Muldera. - Bardzo Panu dziękuję, że tylu wspaniałych ludzi przyjechało do Polski i zdecydowało się zainwestować tu swoje pieniądze dla szczęścia naszych rodzin. Burmistrz podziękował również tym, którzy ułatwiali przeprowadzenie wszystkich niezbędnych procedur, zwłaszcza administracyjnych, aby inauguracja budowy AWW mogła dojść do skutku.

Słowa uznania dla zaangażowania Petera i Sylwii Mulder w przygotowanie projektu, jak również podziękowania dla Grzegorza Benedykcińskiego za wiarę i otwartą postawę dla realizacji tego projektu wyraził Klaus Betz. - Na szczęście mamy przyjaciół i wspólników, którzy wiedzą, jak realizować takie inwestycje - dodał. Wyraził też zadowolenie, że firma Imtech Deutschland może uczestniczyć w tak wspaniałym przedsięwzięciu i przekonanie, że wspólne doświadczenie i wiedza pozwolą ten projekt doprowadzić do skutku zgodnie z planami.

O owocnej współpracy z Las Palm sp. z o.o. i Peterem Mulderem, z którym miał już okazję współpracować, przekonany był także Ronald Mack, prezes międzynarodowego Stowarzyszenia Parków Rozrywki i Atrakcji IAPPA, twórcy atrakcji dla 400 parków rozrywki na całym świecie, m.in. słynnego Europa-Park w Niemczech. – Ten Park będzie pierwszym tego typu w Europie Wschodniej. AWW będzie nie tylko wspaniałym obiektem turystycznym, nie tylko miejscem, które wpłynie na ekonomię, ale przede wszystkim będzie wspaniałą rozrywką dla polskich dzieci i rodzin. Mam nadzieję, że jego powstanie będzie też bodźcem dla podobnych inwestycji w tej części Europy – powiedział Ronald Mack. IAPPA tworzy parki rozrywki od 1975 r., produkując najwspanialsze roller coastery i zjeżdżalnie. – Utworzenie takiego miejsca nie jest łatwe, ale praca nad nim jest zawsze bardzo fascynująca. Nasze parki odwiedziło już około 100 mln ludzi. Jestem pewien, że Adventure World Warsaw będzie wielkim sukcesem – dodał.

Jako ostatni głos zabrał Peter Mulder, dziękując wszystkim za otwartą postawę, wiarę i doskonałą współpracę, aby jego wizja rozrywki mogła stać się realna. Podziękował także swojej żonie Sylwii Mulder, która zaraziła go miłością do Polski i inspirowała przy projektowaniu AWW.

Na zakończenie Peter Mulder wręczył wszystkim przemawiającym partnerom inwestycyjnym pamiątki, mające przypominać o tym inauguracyjnym wieczorze, a potem wszyscy panowie wcisnęli razem symboliczną dźwignię zapalnika, inicjując tym gestem budowę Adnenture World Warsaw.

Po przemówieniach goście obejrzeli doskonale zaaranżowany pokaz sztucznych ogni. Wybuchom, wystrzałom i ferii barw na nocnym niebie towarzyszyła przepiękna, baśniowa muzyka. Pokazy oddawały klimat każdej z tematycznych krain.
Inaugurację prowadzili znani z telewizji Paulina Malinowska i Oliwer Janiak.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

 
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wrota do baśniowej rozrywki otwarte


To może Cię zainteresować: