Z ponad 4 promilami na budowie

Prawie 4,3 promila alkoholu w organizmie miało w sumie trzech pracowników budowlanych, którzy wpadli w trakcie kontroli na terenie jednej ze szkół w Grodzisku Mazowieckim podczas wykonywania czynności zawodowych. 43 – letni Jarosław P., 31 – letni Michał K. i 34 – letni Łukasz M. odpowiedzą teraz przed Sądem. Za to wykroczenie grozi im kara aresztu lub grzywny.
 
Pracownicy Powiatowej Inspekcji Pracy z Grodziska Mazowieckiego razem z grodziskimi policjantami na terenie jednej ze szkół ujawnili trzech pijanych pracowników firmy remontowo budowlanej.

Podczas badania alkomatem okazało się że Jarosław P. miał prawie 1,47 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego koledzy również byli nietrzeźwi Michał K. i Łukasz M. mieli 1 i 1,80 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy trzej odpowiedzą teraz przed Sądem.

Policjanci informują, że wykonywanie czynności zawodowych przez osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem za które grozi kara aresztu albo grzywny. Apelują również o rozwagę, gdyż alkohol spożywany w znacznej ilości może spowodować zaburzenia ruchowe organizmu w wyniku czego może dojść do nieszczęśliwego wypadku.
 
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: