Znamy szczegółowy kalendarz rozgrywek tenisowej LOTTO SuperLIGA 2023 oraz forBET 1.LIGA 2023. Już pierwsza kolejka dostarczy kibicom tenisa w Polsce szereg wrażeń.

Niedługo rozpocznie się druga edycja innowacyjnego projektu pod nazwą LOTTO SuperLIGA.  Rozgrywki tenisowe, mające wyłonić drużynowego Mistrza Polski, wystartują w dniach 6-7 maja br. W sezonie zasadniczym zobaczymy osiem zespołów: BKT Advantage Bielsko-Biała (aktualny Mistrz Polski), CKT Grodzisk Mazowiecki, KT KUBALA Ustroń, KS Górnik Bytom, Tennis Team Kalisz, WKT Mera Warszawa, AZS Tenis Poznań oraz WKS Grunwald Poznań (beniaminek), które rozegrają siedem kolejek. Cztery ekipy z najlepszym bilansem punktowym zagrają w grudniowym turnieju FINAL FOUR o medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

Ponownie szykują się wielkie, sportowe emocje, w czym na pewno pomaga renesans tej dyscypliny w Polsce. – Tenis przeżywa u nas swoje „pięć minut”. Głośne nazwiska w LOTTO SuperLIGA przyciągają kibiców na trybuny,  a nie ma nic piękniejszego niż oglądanie sportu w profesjonalnym wymiarze na żywo – powiedziała Aida Bella – Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w Totalizator Sportowy sp. z o.o., właściciela marki LOTTO, która jest sponsorem tytularnym rozgrywek SuperLIGI. Jednocześnie toczone będą rozgrywki w forBET 1.LIGA, w których wystąpi pięć drużyn: TIM GWARDIA Wrocław, COME-ON Wrocław, KT GAT Gdańsk, ZTT BAZALT Złotoryja oraz KT ROYAL Zielona Góra.  

Drużyna zajmująca pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej uzyska bezpośrednią kwalifikację do najwyższej klasy rozgrywkowej, natomiast druga ekipa w stawce stoczy pojedynek barażowy o awans z zespołem z siódmego miejsca po sezonie zasadniczym LOTTO SuperLIGA.

Walka będzie zacięta. Szczególnie, że kluby na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej mocno się profesjonalizują. – Mamy zespoły, które pozyskują sponsorów tytularnych. Z pełną odpowiedzialnością mogę dziś nazwać forBET 1. LIGĘ rozgrywkami zawodowymi. Od początku projektu przyświecał nam cel, aby kluby przeobrażały się w organizacje sportowe z prawdziwego zdarzenia i to się dzieje. Zmierzamy w dobrym kierunku – przekonywał Artur Bochenek, wiceprezes zarządu SuperLIGA S.A.

Dokładny kalendarz oraz kolejność gier LOTTO SuperLIGA i forBET 1. LIGA poznaliśmy podczas oficjalnego losowania transmitowanego na żywo w studio Polsat Sport.  Wydarzenie poprowadzili dziennikarze Paulina Chylewska i Tomasz Lorek, a w rolę losujących wcieliły się polskie nadzieje tenisa - Maks Kaśnikowski z CKT Grodzisk Mazowiecki i Aleksandra Zuchańska WKT MERA Warszawa.

Już pierwsza kolejka spotkań powinna przynieść sporo emocji.

  • WKS GRUNWALD Poznań - WKT MERA Warszawa
  • TENNIS TEAM Kalisz - AZS TENIS Poznań
  • KT KUBALA Ustroń - BKT ADVANTAGE Bielsko-Biała
  • KS GÓRNIK Bytom - CKT Grodzisk Mazowiecki

Szczegółowy kalendarz gier znajduje się pod tym adresem: https://sliga.org/terminarz.

Losowanie można obejrzeć na oficjalnym kanale video LOTTO SuperLIGA: https://www.youtube.com/@superligas.a.7250 .

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: