W zeszłym roku na Mazowszu rozpoczęła się inwentaryzacja źródeł ciepła. Z początkiem zimy została przerwana, jednak obecnie ankieterzy wracają do pracy.

Inwentaryzacja źródeł ciepła to efekt uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego obligującej wszystkie miasta i gminy na Mazowszu do zweryfikowania, czym ogrzewają swoje domy mieszkańcy. Jest obowiązkowa dla wszystkich budynków i lokali ogrzewanych indywidualnie. Efektem ma być ogólnowojewódzki spis, aby w przyszłości móc podejmować decyzje o dalszych krokach w celu przeciwdziałania smogowi.

W gminie Jaktorów inwentaryzacja prowadzona jest przez ankieterów firmy Studio Analiz Środowiskowych Magdalena Strzyżewska. Posiadają oni pisemne upoważnienia od Wójta gminy Jaktorów do przeprowadzania ankiet. Mieszkańcy jeżeli nie są pewni, czy na pewno mają do czynienia z ankieterem mogą również poprosić o okazanie przez niego dowodu osobistego. Dane z dowodu i upoważnienia Wójta muszą oczywiście zgadzać się.

Gdyby jednak dalej były wątpliwości, to Urząd Gminy zaprasza do kontaktu. W sprawie inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie gminy Jaktorów należy kontaktować się z Referatem Ochrony Środowiska i Rolnictwa pod numerem telefonu 46 854 51 15 lub adresem mailowym rolnictwo@jaktorow.p

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: