Dzielnicowy ustalił i zatrzymał włamywacza

Intensywna i skuteczna praca dzielnicowego z jaktorowskiego komisariatu w terenie, zaowocowała ustaleniem osoby podejrzanej o kradzież z włamaniem. Policjant szybko zatrzymał 51-latka. Mężczyzna przyznał się do włamania do domku letniskowego. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Po zgłoszeniu włamania do domku letniskowego na terenie jaktorowskiej gminy, do działań wykrywczych przystąpili wszyscy policjanci komisariatu. Informacje o osobach podejrzanych o to przestępstwo szczególnie intensywnie zbierali dzielnicowi. W czasie obchodu jeden z nich ustalił, że czynu mógł dokonać mieszkaniec okolicznej wsi. Natychmiast pojechał pod wskazany adres. Zatrzymany 51-latek, już podczas rozmowy z policjantem, przyznał się do włamania i zabrania różnych przedmiotów z budynku.

Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem, w której straty zostały określone na około 3 tysiące złotych. Za popelnione przestępstwo grozi mu teraz nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: