Jak uratować 400 domów?

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Jaktorów, Wójt Maciej Śliwerski przedstawił nową koncepcję przebiegu torów kolejowych w gminie. Jest to opracowanie eksperta kolejowego Piotra Malepszaka, które jest kontrpropozycją dla planów spółki Centralny Port Komunikacyjny. Radni jednogłośnie zaakceptowali pomysł Wójta.

Piotr Malepszak podczas ostatniej sesji Rady Gminy Jaktorów zaprezentował swoją propozycję, która zakłada rezygnacje z budowy wielkiego węzła kolejowego na terenie gminy Jaktorów. Tyczy się to miejscowości Henryszew, Grądy oraz Kolonia-Jaktorów. Zaproponował jednocześnie pozostawienie jedynie przedłużenie Centralnej Magistrali Kolejowej na północ jej historycznym śladem, który został już nakreślony w gminie Jaktorów w latach 70 poprzedniego wieku. Dodatkowo zaproponował krótkie połączenie Centralnej Magistrali Kolejowej z linią Warszawa-Żyrardów, które nie wpływa na mieszkańców gminy. Taka koncepcja zmniejsza liczbę wysiedleń mieszkańców w gminie Jaktorów prawie do zera.

Propozycja Piotra Malepszaka dotyczy tylko i wyłącznie poprowadzenia nowej linii kolejowej przez Budy Zosine oraz mały fragment Starych Bud.

Na mapie przedstawiamy Państwu plany spółki CPK zaznaczone kolorem czerwonym oraz propozycję Wójta prezentowaną kolorem niebieskim.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: