Zaledwie jedną dobę trwało wyjaśnianie okoliczności i zatrzymanie sprawcy podpalenia hali sportowej w Międzyborowie. W ustaleniu sprawcy pomógł monitoring, na którym policjanci rozpoznali 21-latka. Damian O. został zatrzymany. Usłyszał zarzut spowodowania zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób. Za ten czyn grozi mu nawet 10 lat więzienia.

O pożarze w hali sportowej w Międzyborowie grodziscy policjanci zostali powiadomieni przez strażaków około 1.30. Natychmiast na miejsce zostały skierowane policyjne załogi. W czasie akcji gaśniczej prowadzonej przez kilkanaście jednostek straży pożarnych, funkcjonariusze zbierali informacje o okolicznościach zdarzenia. Od początku nie wykluczone było podpalenie budynku.

Do czasu wyjaśnienia przyczyn i przebiegu pożaru policjanci przesłuchali wiele osób i dokonali szeregu ustaleń. Wśród tych działań było także zabezpieczenie monitoringu zainstalowanego w budynku szkoły, do której przylega hala sportowa. Po analizie tych materiałów funkcjonariusze wytypowali osobę podejrzewaną o podpalenie.

Przed 7.00 rano grodziscy kryminalni pojechali pod ustalony wcześniej adres zamieszkania mężczyzny. 21-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzut spowodowania zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób w postaci pożaru. Za ten czyn grozi mu nawet 10 lat więzienia.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: