PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na zaprojektowanie i wykonanie wiaduktu drogowego w ciągu ulicy Skokowskiego w Jaktorowie. Budowla będzie przebiegała na dwiema liniami: Centralną Magistralą Kolejową oraz trasą Łódź – Warszawa. Nowa konstrukcja zastąpi przejazd kolejowy w poziomie szyn.

Budowa wiaduktu drogowego realizowana jest w ramach prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., modernizacji linii kolejowej łączącej Warszawę i Łódź. Kontrakt o wartości 13 581 564,24 PLN netto (16 705 324,02 PLN brutto) zrealizuje konsorcjum firm:
  • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe. „BANIMEX” Sp. z o.o. (lider konsorcjum),
  • PROMOST WROCŁAW Sp. z o.o.,
  • Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego i Energetycznego „EGBUD” Sp. z o.o.,

Zgodnie z umową, wykonawca zobowiązał się do zaprojektowania i wybudowania wiaduktu w ciągu 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Plan modernizacji linii zakłada budowę trzech skrzyżowań dwupoziomowych na odcinku Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki – Jaktorów. W ramach prowadzonych prac modernizacyjnych prędkość pociągów pasażerskich wzrośnie do 160 km/h, dzięki czemu czas przejazdu na modernizowanym odcinku Warszawa – Skierniewice skróci się z 41 min do 30 min. Prędkość pociągów towarowych wzrośnie natomiast do 120 km/h.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: